Ağustos 7, 2008

Mercedes Basketbol Federasyonu'nun araçlarını yeniledi; Asener'a Axor çekiciler

Mercedes Benz Türk, 2001 yılından beri sürdürdüğü Türk Basketbol Milli Takımı’nın sponsorluğu kapsamında; Türkiye Basketbol Federasyonu’nun otomobil ve hafif ticari araçlarını yeniledi. 6 Ağustos 2008’de Mercedes Benz- Türk Pazarlama Merkezi’nde 3 hafif ticari ve 9 otomobilin teslim edildiği törene Mercedes Benz Türk Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün, Türkiye Basketbol Futbol Federasyon Başkanı Turgay Demirel, Federasyon Genel Sekreteri Ali Özsoy, A Milli Basketbol Takım oyuncuları katıldı. Yenilenen araçlar şunlardan oluşuyor; 2 adet A 160, 2 adet B 150, 1 adet C 180 K, 2 Adet ML 270 CDI, 1 Adet S 350 L, 2 adet Viano, 1 Sprinter.

Törende Mercedes Benz Türk Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün ve Türkiye Basketbol Futbol Federasyon Başkanı Turgay Demirel birer konuşma gerçekleştirdiler. Sülün;  “ Milli Basketbol takımlarımıza sponsor olarak destek vermekten dolayı çok mutluyuz. Milli basketbol takımlarımıza olan desteğimizi daha uzun seneler sürdürmek istiyoruz” dedi.

Demirel ise “ Federasyon olarak Mercedes Benz gibi bir firma ile işbirliği içinde olmak gerçekten çok mutluluk verici. Bizim yurt dışından çok sayıda misafirimiz oluyor. Gelen misafirlerimiz partnerimizi gördüklerinde bizim de ne kadar güçlü bir federasyon olduğumuzu anlıyorlar. Sponsorlukların artması şüphesiz ki basketbolumuzu daha yukarılara taşıyacak” şeklinde konuştu.

Mercedes Benz Türk, Federasyon ile 2006 yılında imzaladığı işbirliği sözleşmesi kapsamında sponsorluğu’nu 2010 yılına kadar sürdürecek.

Asener Taşmacılık’a yeni çekiciler

Bu arada Karabük’ün nakliye firmalarından Asener Taşımacılık Ltd. Şti. de Mercedes-Benz Türk A.Ş. Aksaray Kamyon Fabrikası, Müsteri Merkezinde düzenlenen törenle 6 adet Axor 1840 LS çekiciyi teslim aldı. Törene Mercedes- Benz Türk’den Teknik Eğitmen Halil Eryılmaz Asener Taşımacılık firma yetkilisi Metin Bozkurt katıldı. Karabük’teki tesislerinde hurda demir taşımacılığı yapan ve filosunda çeşitli markalardan 17 araç bulunan Asener Taşımacılık, 2009 yılı ortalarında filoya 22 adet 1840 LS kamyon ilave etmeyi planlıyor. Filoya ilk defa Mercedes-Benz Axor marka araç aldıklarını belirten firma yetkilisi Metin Bozkurt, Mercedes Benz  araçlarını düşük işletme maliyetlerinden ve ikinci el değerlerinin yüksek olmasından dolayı tercih ettiklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir