Temmuz 28, 2011

Mercedes-Benz Axor ve Atego ürün gamı yenilendi

Mercedes-Benz’in Türkiye kamyon pazarına ilk kez 2001 yılında sunduğu Aksaray üretimi Atego ve Axor kamyonlar, 2011 yılında kabin içinde ve dışında yapılan değişikliklerle yenilendi. Aracın dış görünümünün iyileştirilmesinin yanısıra işlevselliği ve sürüş rahatlığı artırıldı.

Yenilenen Axor ve Atego kamyonlar, ön ızgara tasarımındaki değişiklik ile amiral gemisi Actros’u andırıyor. Araçların iç tasarımında ise gösterge paneline eklenen ilave fonksiyonlar ve kullanılan yeni panel malzemesi ile yepyeni bir ön göğüs sunuluyor. Bu gösterge paneli, radyoyu ve araç menüsünü kontrol etme özellikleri ile Mercedes-Benz binek otomobillerini andıran yeni çok fonksiyonlu direksiyon ile de uyum sağlıyor. Yol araçlarında ilave olarak sunulan bluetooth özellikli radyo ile sürücü direksiyon üzerindeki tuşlar aracılığıyla cep telefonunu yönetme imkanına kavuşuyor. Yine yol araçlarında standart donanıma eklenen yeni anahtar tasarımıyla birlikte sunulan uzaktan kumandalı merkezi kilit ile sürücüsüne ilave kolaylık sağlıyor.

Axor inşaat kamyonlarında sunulan ön alt koruma sacı, engebeli yollarda radyatörün ve motorun hasarlanma riskini azaltırken aynı zamanda motordan çıkan sıcak havanın şantiye alanında kaldıracağı toz miktarını azaltarak, Axor’ların sağlamlığını ve konforunu arttırıyor.

Bugüne kadar yalnızca uzun yol araçlarında opsiyonel donanım olarak sunulan buzdolabı uygulaması, tüm Atego ve Axor modellerine genişletilerek müşterilere yeni seçenekler yaratıyor.

Bugün hafif kamyon, ağır sınıf nakliye araçları, çekiciler ve inşaat araçları sınıfında yeralan ve Aksaray’da üretilen Mercedes-Benz Atego ve Axor kamyon modelleri şöyle sıralanıyor:

· Hafif kamyonlar; ATEGO 1216, ATEGO 1518, ATEGO 2124

· Nakliye araçları AXOR 2524, AXOR 2529, AXOR 2640, AXOR 3229, AXOR 3240

· Çekiciler; AXOR 1836 LS ve AXOR 1840 LS

· İnşaat araçları AXOR 1824, AXOR 1829, AXOR 2529, AXOR 3029, AXOR 3340, AXOR 3236, AXOR 4140

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir