Mart 9, 2006

Mercedes-Benz Türk'ün eğitime desteği sürüyor

2004-2005 ders yılında hayata geçirilen ve bu kapsamda bugüne kadar 29 ilde 400 öğrenciye Teknik Meslek Lisesi eğitim bursu sağlayan “Her Kızımız Bir Yıldız”eğitim projesine Mercedes – Benz Türk’ün desteği sürüyor.

Mercedes-Benz Türk şimdi de Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin işbirliği ile gerçekleştirilen “Her Kızımız Bir Yıldız”eğitim projesine 100.000 Euro’luk katkıda bulundu.

7 Mart 2006 tarihinde Mengerler A.Ş.’nin Davutpaşa satış tesislerinde yapılan bir törenle Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Jürgen Ziegler ve Mengerler Genel Müdürü Ergin İmre, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Prof.Dr. Türkan Saylan’a sembolik bir çek teslim ettiler.

Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Jürgen Ziegler, törende yaptığı konuşmada, Mercedes-Benz Türk çalışanlarının, bayilerinin ve 40 yansanayi kuruluşlarının katkısı ile oluşturulan projenin, sosyal sorumluluğun ötesinde eğitim alan kızların yaşam ufuklarını değiştirdiğini belirterek, motor, elektrik-elektronik, torna-tesviye, makina ressamlığı ve bilgisayar branşlarında teknik meslek lisesi eğitimini başarı ile tamamlayan öğrencilere şirketlerinde iş imkanı sunmaya çalışacaklarını söyledi.

Mengerler Genel Müdürü Ergin İmre de daha önce özürlü ve engellilere değişik yardımlar yapan Mercedes – Benz’in bu projeyi, çok başarılı bir yıl geçiren ve aynı zamanda bu projenin fikir mimarı olan satış bölümüne ithaf ettiğini belirtti.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Prof.Dr. Türkan Saylan ise Mercedes’in büyük desteği ile ivme kazanan projede amaçlarının 1.000 kız öğrenciye burs ve iş olanağı sağlamak olduğunu, Mercedes’in ciddi katkısının dışında projeye Erikson, Anadolu Hayat, Metro, Shinerder Elektrik firmalarının da destek verdiğini açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir