Nisan 22, 2011

Mercedes-Benz Türk Hindistan Ulaşım Heyeti'ne tecrübelerini aktardı

İstanbul Toplu Ulaşım Operasyonu hakkında bilgi alışverişinde bulunmak ve Metrobüs/BRT Hızlı Otobüs sistemini yerinde incelemek isteyen 33 kişilik Hindistan Ulaşım Heyeti İstanbul’a geldi. Mercedes-Benz Türk, Hızlı Otobüs Işletmeciliği konusunu Hindistan için ele almak ve Istanbul Metrobüs/BRT uygulaması hakkında bilgi edinmelerini sağlamak amacıyla heyeti Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda ağırladı.

Heyet, fabrikada yapılan sunum ile BRT sistemi hakkında bilgi aldı, ardından düzenlenen fabrika turu ile Mercedes-Benz üretim tesislerini ve ürünlerini yakından tanıma fırsatı buldu. Katılımcılar, Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası’ndaki fabrika turu sırasında, tesislerde kullanılan üretim teknolojilerini, karoseri üretimi, KTL boya koruma sistemi ve montaj hattını ziyaret ettiler.

Fabrika turu sonrasında, dünyada en fazla Mercedes-Benz CapaCity uzun körüklü otobüsü kullanan İETT’yi ziyaret eden heyet, metrobüs uygulaması hakkında görüşmelerde bulundu. Metrobüs/BRT hat ziyaretinde bulunan heyet, Edirnekapı – Söğütlüçeşme arasındaki güzergahta Mercedes-Benz CapaCity otobüste seyahat ederek, aracın alçak taban özelliği, körük bölgesi, iç ferahlığı, sessizliği, kliması ve de ivmelenmesi ile ilgili detaylı bilgi edindi.

Heyet, özellikle Mercedes-Benz CapaCity ve Mercedes-Benz Citaro otobüslerin metrobüs hattındaki performansını ve dünyanın ilgisini çeken hızlı otobüs uygulamasını yerinde görmek istedi. Sisteme hayran kalan ziyaretçiler edindikleri bilgileri Hindistan’ın ulaşım planlamasında uygulamak üzere değerlendireceklerini bildirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir