Haziran 9, 2011

Mercedes-Benz Türk otobüslerini kendi eğlence ve bilgi sistemiyle donattı

Mercedes-Benz Türk AŞ, isteğe bağlı olarak Travego otobüslerine uyguladığı ilk fabrika çıkışlı koltuk arkası ekran sistemi “Mercedes-Benz Eğlence ve Bilgi Sistemi”ni Hoşdere Fabrikası'nda tanıttı. Düzenlenen tanıtım toplantısına; Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün,Otobüs Satış Kısım Müdürü Burak Batumlu, Otobüs ve Kamu Satış Bölüm Müdürü Akif Nuray ve Otobüs Geliştirme Elektrik/Elektronik Şefi Güven Pado hazır bulundu.

Standart olarak Türkçe, İngilizce ve Almanca olmak üzere üç dil seçeneği bulunan Mercedes-Benz Eğlence ve Bilgi Sistemi, monitör üzerinden standart olarak 8 televizyon, 8 radyo kanalının yanı sıra lisanslı film ve müzikleri içeriyor.

Ayrıca, navigasyon ve opsiyonel olarak sunulan yolcu gözü seçenekleriyle yolculuk konforunu arttırıyor. TV ve radyo kanal sayısı isteğe bağlı olarak artırılabilen sistem, 2 yıl garantili olarak sunuluyor.

Araç güvenliği, yolcu güvenliği ve yolcu konforu olmak üzere üç hedefe göre geliştirilmiş olan sistemin üretimine Avrupa standartlarında yanmazlık, emniyet kemeri ve elektromanyetik uyumluluk gibi birçok testten geçtikten sonra başlanmış.

Yolcuların kullanım alanını kısıtlamıyor

Mercedes-Benz Eğlence ve Bilgi Sistemi’nin üretim sürecinde araç kapsamına dahil edilmesiyle sonradan montaj durumunda söz konusu olabilecek araç karoserine zararlar görülmüyor ve aracın orijinalliği bozulmuyor. Araçtaki elektrik / elektronik sistemlerine zarar verilmiyor ve güvenlik tehlikeye girmiyor. Aracın ekonomik kullanımı için gerekli şartlar korunuyor ve ek sistemlerin yetkili servis dışında bir serviste takılması nedeniyle Mercedes-Benz marka aracın elektrik garantisinin iptali gündeme gelmiyor. Yolcunun araç içindeki kullanım alanını hiçbir şekilde kısıtlamayan fabrika çıkışlı sistem, kullanıcı tarafından izleme pozisyonuna ayarlanabilen bir monitör ile sunuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir