Temmuz 28, 2011

Mercedes-Benz Türk satışları her segmentte yükselişte

Mercedes-Benz Türk AŞ Direktörler Kurulu Başkanı Wolf-Dieter Kurz,  2011’in ilk yarısı için Türkiye otomotiv sektörünü ve Mercedes-Benz Türk’ün üretim ve satışlarını değerlendirdi. Taşımacıların Aksaray fabrikasında üretilen kamyon ve çekicilere yoğun ilgi gösterdiğini belirten Wold-Dieter Kurz, konuşmasında şu cümlelere yer verdi:

“Mercedes-Benz Türk, 2011 yılının Haziran ayı sonu itibariyle satışlarını geçen yılın aynı dönemine göre %114 oranında arttırırken, kamyon pazarında 9 yıldır üst üste elde ettiği pazar liderliğini de devam ettirdi. Şirketimiz, 2011 yılına da büyük bir dinamizmle başlayarak yılın ilk yarısında toplam 8.191 adetlik rekor satış ile son 10 yılda ilk altı aylık dönemde yaptığı en yüksek satış adedine ulaştı.

Uzun yıllardır çekici pazarının lideri olan Mercedes-Benz Türk, Haziran ayı sonu itibariyle 4.280 adetlik çekici satışı ile geçen yıla göre satışlarını bu segmentte  %128 oranında artırdı. Özellikle Aksaray Fabrikası’nda üretimine başlanan ve sene başından itibaren piyasaya sunulan Actros, büyük başarı kazanarak yurtiçi ve uluslararası nakliye filolarının ilk tercihi oldu. Yılın geriye kalan bölümü için alınan siparişler, Actros’un 2011 yılında rekorlar kıracağını gösteriyor.

Ağır inşaat kamyonları segmentinde de şirketimiz, gelenekselleşmiş pazar liderliğini devam ettirirken, 2.011 adet ile satışlarını bir önceki yıla göre %60 artırdı. Axor 3029 B/K (6×4), 3340 K (6×4), 4140 B (8×4) ve 3236 B (hafifletilmiş 8×4 Betonmikser) ürünlerini tamamlayan çeşitli beygir gücündeki Actros inşaat kamyonlarımız ile şantiyelerin tartışmasız en çok tercih edilen markası olmaya devam ediyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir