Kasım 21, 2011

Mercedes-Benz yenilenen ürünlerini Comvex'te tanıtacak

Actros, Axor, Atego, Viano, Vito, Sprinter ve Travego taşımacılarla buluşmaya hazır. Mercedes-Benz; yük ve yolcu taşımacılığına yönelik geniş ürün yelpezesi ile Comvex’te yerini alıyor.

Mercedes-Benz, bu yıl Aksaray’da üretilen Atego ve Axor kamyon modellerini, kabin içinde ve dışında yaptığı değişikliklerle yenilemişti. Ön ızgara tasarımındaki değişiklikle Actros’a benzer çizgilere sahip olan bu kamyonların; gösterge paneline yeni fonksiyonlar eklenmiş, Mercedes-Benz binek otomobillerini andıran yeni çok fonksiyonlu direksiyonla donatılmışlardı.

Atego ve Axor’un yol araçlarında ilave olarak sunulan Bluetooth ile sürücü, direksiyon üzerindeki tuşlar aracılığıyla cep telefonunu da yönetebiliyor. Yine yol araçlarında standart olarak, yeni anahtar tasarımına sahip uzaktan kumandalı merkezi kilit sunuluyor.

Axor inşaat kamyonlarının ön alt koruma sacı, engebeli yollarda radyatörün ve motorun hasarlanma riskini azaltırken, motordan çıkan sıcak havanın şantiye alanında kaldıracağı toz miktarını azaltıyor. Bugüne kadar yalnızca uzun yol araçlarında ilave aksesuar olarak sunulan buzdolabı da artık tüm Atego ve Axor modellerinde yer alacak.

Fuarda, Kasım ayı sonunda satışa çıkacak yenilenen Vito ve Viano modellerinin tanıtımına da ağırlık verilecek. Yeni araçlar; 4 veya 6 silindirli, dizel ve benzinli 136,163, 224 ve 258 Bg’lik motor seçeneklerine sahip. Vito'nun Crewbus olarak tanımlanan minibüs tipi dışındaki tüm modellerinde ve Viano’da opsiyonel olarak BlueEFFIECIENCY teknolojisi bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir