Ekim 5, 2011

Michelin'den X MultiWay 3D

Michelin, 2011'de piyasaya sunulan  X MultiWay 3D lastiklerinin dünya tanıtımına devam ediyor. Michelin X MultiWay 3D XZE 80'i Nisan 2011’de Avrupa'da satışa sunan, Temmuz 2011’de XDE 80 versiyonunun tanıtımını yapan Michelin; X Multiway 3D XZE 70 ve XDE 70'i ise Mayıs 2011’de tüketicilerle buluşturmuştu. Firma, 3D lastiklerinin tanıtımını Türkiye'de de gerçekleştiriyor.

 
Michelin X MultiWay 3D; yolların kuru, nemli, ıslak veya hatta hafif karla kaplı olup olmadığına bakılmaksızın ana ve tali yollar, otoyollar olmak üzere bütün yol türlerine ve bütün iklim koşullarına kendisini uyarlıyor. Çok amaçlı kullanımlar için tasarlanan lastikler kaplanabilir özelliğiyle de çevreci.
 
Michelin Dayanıklı Teknolojileri olarak bilinen yenilikçi teknik çözümlerden oluşan pakete sahip. Kendi kendini yenileyen çift yönlü lamellere ilave olarak ‘Tower Pump’ kılcal kanalları ‘çeker aks’ lastiğini tamamlarken, direksiyon dingili lastikleri, yeni delta lamelleri sayesinde tüm yol koşullarında yol tutuşunu güçlendiriyor. Hem ön hem arka lastikler üzerindeki M+S (Çamur + Kar) işareti, kış aylarında veya çamurlu yol koşullarında kullanılabildiğini gösteriyor. Infinicoil teknolojisi de Michelin X MultiWay 3D 70 serisi ön dingil lastiklerine sekiz tonluk bir yük kapasitesi sağlıyor.
 
Toplam kilometre ömrü, yönlü lastik sırt desenine sahip olan bir ön dingil lastiği için % 15’e kadar, çeker aks lastiği için % 30’a kadar artış gösteriyor. Düşük yuvarlanma direnci sayesinde yakıt tasarrufu sağlıyor. Lastiğin ebadı ve konumuna bağlı olarak, E2+, XDN2 Grip ve Multiway XD lastik ürün yelpazeleri ile karşılaştırıldığında yuvarlanma direncindeki azalma % 25'e varabiliyor.
 
Michelin X MultiWay 3D’nin avantajlarından tamamen faydalanmak ve yakıt tasarrufu sağlamak için kamyoncuların lastik hava basınçlarının düzenli olarak kontrol etmeleri gerekiyor. Nakliye şirketleri, lastikleri doğru hava basıncında tutarak 100 kilometrede 0.24 litreye kadar yakıt tasarrufu yapabiliyor. Buna ilaveten, her bir dingilin paralellik ayarının kontrol edilmesi yakıt tüketiminde her 100 kilometrede fazladan 0,59 litrelik bir azalma sağlıyor.
 
Michelin X MultiWay 3D’nin deseninin sağlamlığı ve Michelin Energy Flex karkası, uzun ömürlülük sağlıyor. lastik daha az servis bakımı gerektiriyor.  Michelin X MultiWay 3D’in ömrü- bölgesel nakliyede 315/80 R 22.5 ebadındaki lastikler için % 91’i ve 315/70 R 22.5 ebadındaki lastikler için % 94’ü aşan yeniden kaplanabilme oranıyla daha da uzatılabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir