Şubat 24, 2011

Michelin'in Lastik Adamı yakıt tasaarrufu için sürücülerle

Michelin, ürünü “Michelin Energy Saver”ı tanıtmak amacıyla 29 Ekim – 19 Aralık 2010 tarihleri arasında “Lastiklerde Enerji Tasarrufu” aktiviteleri düzenledi. Etkinlikler; İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Trabzon, Kayseri, Bursa, Adana, Eskişehir, Gaziantep, Samsun, Denizli ve İzmit olmak üzere toplam 13 ilde 18 ayrı noktada gerçekleştirildi.

Etkinlikler kapsamında belirlenen illerde bulunan alışveriş merkezlerinde kurulan standlarda, özel olarak hazırlanan hesaplama aracı ile toplam 11 bin 297 kişiye “Michelin Energy Saver” lastiklerini kullanmaları halinde ne kadar yakıt tasarrufu gerçekleştirebilecekleri anlatıldı. Standlarda hesaplama aracı ile ele ettikleri tasarrufu hesaplayan ziyaretçiler, kampanyaya katılan Michelin bayilerinde ücretsiz lastik muayenesi olanağı da kazandı.

 
Michelin, sürücüleri lastiklerde enerji tasarrufu konusunda bilinçlendirmek ve Michelin Energy Saver ürünleriyle ilgili bilgilendirmek amacıyla Lastiklerde Enerji Tasarrufu aktivitelerinin yanı sıra http://mucadeleye-katil.michelin.com.tr adresli bir websitesini de ilgilere açıyor. Siteye yerleştirilen bir hesaplama aracıyla, Michelin Energy Saver lastikleri kullanıldığında elde edilebilecek yakıt tasarrufunun ne olabileceği hakkında bilgi veriliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir