Şubat 9, 2007

Michelin teknolojisi futbolda

Michelin ve Umbro, lastik ve futbol ekipmanları konusundaki uzmanlıklarını biraraya getirerek, eşsiz top kontrolü sağlayan yeni bir futbol ayakkabısı hazırladı. Yeni futbol ayakkabısı X Boot III’nin topla temas eden kısımları için silikon bazlı yeni bir doku geliştiren Michelin’in getirdiği yenilik, Umbro’nun “Touch Control” teknolojisiyle birleştiğinde, topun ayakkabıyla temas etmesiyle oluşan savrulma etkisini önemli ölçüde azaltıyor. Yeni X Boot III, ıslak zeminde* topun kontrolünü %90’a kadar artırıyor.

Deco, Luis Garcia and  Michael Owen’ın  da aralarında bulunduğu profesyonel futbolcular tarafından test edilen  yeni X Boot III şampiyonluk maçlarında da giyilecek.

Michelin ve Umbro, X Boot III ile profesyonel ya da amatör tüm futbolseverlere ulaşmayı hedefliyor. Profesyonel futbolculardan oldukça olumlu eleştiriler alan iki firma, işbirliklerini futbol eldiveni ve futbol topu projeleriyle sürdürüyor.

* Liverpool John Moore Universitesi tarafından yürütülen karşılaştırmalı test sonuçlarına göre. X Boot III futbol ayakkabıları microfibre ve kanguru derisi içeren çeşitli rakipleriyle karşılaştırıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir