Mayıs 14, 2010

Miltaş Premium Lander dedi!

Hazır beton sektörü hafif mikser istiyor

Artan yakıt fiyatları ve ağır yük kontrolleri, özellikle kent içi şantiyelere beton ikmali yapan hazır beton işletmelerini her geçen gün daha hafif araçlara yöneltiyor. Filosundaki araçları yenilemeye başlayan Miltaş da, araç yatırımında hafiflik ve dayanıklılığı en önemli kriter olarak belirledi ve   Renault Trucks Kerax ve Lander>Lander serisi araçları tecih etti. Miltaş,  biri Renault Kerax, diğeri  370 bg'lik Lander>Lander olmak üzere 2 adet  8×4 aracı filosuna ekledi.

Araçların  satışını gerçekleştiren Horoz Taşıt Yetkilisi Mine  Öztuncay, Assan Finans'ın Pazarlama Yöneticisi Nalan Okuyucu Yakar ile Miltaş'ın Yönetim Kurulu Üyesi Aslan Özyurt ve yetkililer Alem Genç, Ömer Genç, Cengiz Ilgın araçların teslim töreninde  hazır bulundular.

Miltaş'ın  Yönetim Kurulu Başkanı Aslan Özyurt araçları tercih nedenlerini şu şekilde anlattı: “Şu anda piyasada işler açıldı. Bu nedenle araç ihtiyacı arttı ayrıca yatırım yapma konusundaki isteksizlik ve aşırı ihtiyatlı davranma geride kaldı. Buna karşılık az yakıt tüketen ve hafif olan araçlar  ön plana çıktı.

50-100 Kg'lık yük aşımı durumlarında  bile çok miktarlarda cezalar kesiliyor. Bu nedenle araç alımımızda ilk kriterimiz hafiflik oldu. Lander>Lander 9470 kg'lık ağırlığı ile en avantajlı 8 x4.  Ayrıca filodaki Keraxların yakıt tüketiminden, sağlamlık ve dayanıklılıkarından da memnunuz. Alım sırasında Renault Bayi Horoz Taşıt Servis'ten ve Assan Finanstan ilgi ve destek gördük. Teşekkür ediyoruz.”

Araçların beton mikserleri  Hidromak tarafından imal edildi. Üstyapılar, 10 metreküp hacminde.

Miltaş, İstanbul'un Anadolu yakasında 6 beton santrali ile hizmet veriyor. Muhtelif inşaat projelerinin yanında Kadıköy- Kartal metro hattının  hazır beton tedarikçileri arasında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir