Mart 23, 2011

My Lojistik ve Sözbir'e yeni Mercedes Axor'lar

İstanbul'da aynı sanayi bölgesinde, Giyim Kent'te faaliyet gösteren iki lojistik şirketi  My Lojistik ve Sözbir Lojistik  filolarını Mercedes çekicilerle büyüttüler.

Filolarına 5'er adet Axor 1840 çekici katan firmaların yeni araçlarının satış ve teslimatını Mercedes bayi Has Otomotiv gerçekleştirdi. Has Otomotiv Satış Yetkilisi Gökhan Kılıç, araçların teslimi sırasında, Mercedes'i tercih etmelerinden dolayı My Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Abbas Akbal ve Sözbir Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Suat Düzen'e birer plaket taktim etti.

Abbas Akbal törende yaptığı konuşmada; “Biz özel bir taşıma sistemi oluşturduk. Ağırlıklı olarak Marmara Bölgesi'nde çalışıyoruz. Tüm araçlarımızda filo takip sistemi var. Filomuz uluslararası taşıma yapacak kalite ve kapasitede; fakat biz yurt içi taşımacılığı tercih ediyoruz.

Filomuzda hem dağıtım araçları hem de çok hızlı ve özel taşımalara yönelik araçlar bulunuyor. My Lojistik olarak, bağlantılı çalıştığımız lojistik firmalarına etkin, hızlı ve kaliteli hizmet vererek, büyüme ve gelişmemizi sürdürmek istiyoruz.

 

 
Loistik ve taşıma sektörünü zorlayan en temel konu yakıt fiyatları, seyir yasakları ve köprü geçişleri. Filonun etkin ve verimli  kullanılması, trafik cezaları ve vakit kayıplarından korunabilmek için çok planlı bir çalışma yapmak gerekiyor. Bu planlamaya rağmen özellikle köprü geçişlerinde oluşabilecek en küçük trafik sıkışıklığı önemli zaman kayıplarına neden oluyor.  Yeni çekicilerimiz filonun güçlenmesini ve etkinliğimizin artmasını sağlayacak.

 
Filomuzu özellikle Mercedeslerle güçlendirmeyi tercih ettik; çünkü Mercedes araçlar ikinci el değerini muhfaza ediyor. Yaygın servis ağı, randımanlı çalışma ve düşük yakıt tüketimi gibi özelliklere sahip. Ayrıca bu alım sırasında Has Otomotiv’in gösterdiği destek  de bizim Mercedes'i tercih etmemizi sağladı” şeklinde konuştu.

Sözbir Lojistik Yönetim Kurulu başkanı Suat Düzen de; “Tekstil, otomotiv, beyaz eşya ürünleri başta olmak üzere kuru yük taşımacılığı yapıyoruz.

Yeni çekicileri Mercedes olarak tercih ettik; çünkü Mercedes Axorlar Euro 5 normunda olmaları, Avrupa'nın ve Ortadoğu'nun her ülkesinde yaygın servis ve hizmet ağına sahip olması gibi özellikleri ile hem yurt içi hem uluslararası taşımalarda kullanıma uygun” dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir