Haziran 7, 2011

Nakliyeciler Mayıs'ta Mercedes dedi

Mercedes-Benz, geçtiğimiz Mayıs ayında yüksek adetli teslimatlarına devam ederek, 5 nakliyat firmasına toplam 143 adet araç teslim etti. Firma yetkilileri Mercedes-Benz'i seçmelerindeki etkenleri düşük yakıt tüketimi, geniş servis ağı ve düşük yedek parça fiyatları olarak belirttiler.

 

Ataklar Uluslararası Nakliye

Yurt içi ve yurt dışına yük taşımacılığı yapan Ataklar Uluslararası Nakliye, 150 adetlik Mercedes-Benz Axor 1840LS Euro5 filo yatırımının ilk partisi olan 35 adedi teslim alarak filosunu güçlendirdi. Mercedes-Benz Türk AŞ Aksaray Kamyon Fabrikası' nda gerçekleşen teslimat törenine Ataklar Uluslararası Nakliye’nin firma sahibi Şükrü Atak, firma yetkilisi Mustafa Erensayın ve Ayhan Çokal, Mercedes-Benz Türk İstanbul/Mengerler Bayii Satış Müdürü Oğuzhan Yavuz, Bayi Satış Danışmanı Cihan Ekinci ve Mercedes-Benz Türk Kamyon Satış Kısım Müdürü Burak Tarım ve Müşteri Merkezi Yöneticisi Alper Aydın katıldılar.

Teslimat töreninde konuşma yapan Ataklar Uluslararası Nakliye'nin firma sahibi Şükrü Atak, Mercedes-Benz satış personelinin yol gösterici ve ilgili yaklaşımları ile ihti-yaç analizinin doğru yapıldığını ve ihtiyaçlarına cevap verebilecek en iyi aracın Axor 1840LS Euro5 çekici olduğuna karar verdiklerini söyledi. Axor araçları tercih etmelerinde Mercedes-Benz çekicilerin az yakıt tüketmesinin, yüksek ikinci el değerlerinin, geniş servis ağı ve düşük yedek parça fiyatlarının çok önemli olduğunu belirtti. 2011 ve 2012 yılı içerisinde Mercedes-Benz araç alımlarına devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Reysaş Lojistik

Türkiye'nin önde gelen taşımacılık şirketlerinden biri olan Reysaş Lojistik, 15 adet daha Actros 1841 Euro5 çekiciyi filosuna katarak araç parkındaki Mercedes-Benz marka araç adedini 400’e ulaştırdı. Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası'nda gerçekleşen teslimat törenine Reysaş Lojistik Adapazarı Bölge Müdürü Tuncay Engel, Mercedes-Benz Türk Kamyon Müşteri Merkezi Yöneticisi Alper Aydın katıldılar.

Öz-Trans Uluslararası Nakliyat

Merkezi Hatay’da bulunan Öz-Trans Uluslararası Nakliyat, 70 adedi Mercedes olmak üzere toplam 100 araçlık filosuna 60 adet Mercedes-Benz Axor 1840LS çekici ekledi. Aksaray’ da bulunan Mercedes-Benz kamyon fabrikasında gerçekleşen teslimat tör-ninde Öz-Trans Firma nakliye sorumlusu Mehmet Kuş, Mercedes-Benz Türk Kamyon Kamu Satış Kısım Müdürü Bülent Tarhan ve Müşteri Merkezi Yöneticisi Alper Aydın katıldılar.

Törende açıklama yapan firma nakliye sorumlusu neden Mercedes’i tercih ettikleri sorusuna; “Piyasada en az yakıt tüketen araç Axor, ayrıca ikinci el değer kaybı diğer marka-lardan daha az ve yedek parçasına nerede olursanız olun ulaşabiliyorsunuz” şeklinde yanıt verdi ve 2011 yılının geri kalanında piyasanın bugünkü trendde devam etmesi ha-linde, araç alımlarının devam edeceğini söyledi.

Taytur Turizm Nakliyat

Uluslararası yük taşımacılığı yapan Taytur Turizm Nakliyat, araç alımlarında Axor 1840LS çekicileri tercih etmeye devam etti. Araç parkındaki 45 aracın tamamını Mercedes-Benz marka araçlardan oluşturan şirket, filosunu 25 adet ilave Mercedes-Benz Axor 1840 LS E4 ile güçlendirdi. 25 adet Axor çekicin teslim edildiği tören Mercedes-Benz Türk’ ün Aksaray’ daki kamyon fabrikasında gerçekleşti. Törene Taytur Nakliyat firma sahibi Ecevit Tayşun, Ankara/Koluman Otomotiv'den Kamyon Satış Danışmanı Atak Yendi, Mercedes-Benz Türk'ten Kamyon Müşteri Merkezi Yöneticisi Alper Aydın katıldılar.

Taytur nakliyat firma sahibi Ecevit Tayşun törende Merceds-Benz araçlardan son derece memnun oldukları için tekrar Axor’u tercih ettiklerini, yatırımcısına gerek düşük yakıt tüketimi, gerek yüksek ikinci el değeri, gerek sağlamlığı sebebiyle para kazandıran tek markanın Mercedes olduğunu belirtti.

Yüksel Orman Ürünleri

Orman ürünleri taşımacılığı yapan Kastamonu merkezli Yüksel Orman Ürünleri filosunu 8 adet Mercedes-Benz Axor 3240C E4 yatırımı gerçekleştirdi, 4 adet daha araç alımı gerçekleştirecek olan Yüksel Orman Ürünleri Ltd. Şti. 35 adetlik araç parkını güçlendirdi.

Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası'nda gerçekleşen teslimat törenine Yüksel Orman Ürünleri Ltd. Şti. firma sahibi Hamdi Yüksel, Denizli/Hastalya Mercedes-Benz Bayii Kamyon Satış Müdürü Mehmet Kurnaz, Mercedes-Benz Türk A.Ş. Kamyon Müşteri Merkezi Yöneticisi Alper Aydın katıldılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir