Aralık 19, 2008

Netsis'ten Netlite@6

Netsis'in  çok küçük ölçekli şirketler ve esnafların günlük iş süreçlerine uygun olarak tasarladığı Netlite@6 iş yazılımı, Bimeks teknomarketlerde satışa çıktı. Sistem aynı zamanda İnternet üzerinden de  kullanıma sunuldu.

Netlite@6; Stok, cari, fatura, muhasebe gibi temel iş otomasyonlarını içeriyor.  Tamamen Türkçe menüleri,  MS Office uyumu, tuş ve fare kullanım kolaylığı ile küçük girişimcinin en büyük yardımcısı olmayı hedefliyor.

Ek bir eğitim ve alışma süreci gerektirmeyen Netlite@6, Bimeks'te 450 YTL fiyatla satılıyor. Bunun  haricinde yazılımı kiralamak isteyenler, Turkcell'in sahibi olduğu istecozumler.com'dan  aylık kullanım bedeli 19.99 YTL ödeyerek sistemi kiralayabiliyor. Firma yetkilileri, Netsis'in bu şekilde Türkiye'de ilk kez kiralama modeli ile bir iş yazılımına sahip olmayı mümkün kıldığını belirttiler.  
 
Konuyla ilgili açıklama yapan Netsis Genel Müdür Yardımcısı Timur Turgutlu: “Diğer satın alma modellerinde ilk satın alma bedeli ile yıllık servis-bakım hizmeti gerektiren bu ürün; yazılım, donanım, versiyon yenileme ve çağrı merkezi hizmetleri de dahil olmak üzere ayda 19,99 YTL'ye isteCozumler.com üzerinden kiralanabilecek. Bu modelde yeni kurulan işletmelerin sadece İnternet bağlantısı olan bilgisayar ve yazıcıya sahip olmaları, ertesi gün işe başlamaları için yeterli olacak. Fatura kesip, alacak ve borç hesaplarını takip edebilecekler, stoklarını bilebilecekler” şeklinde konuştu.

Turkcell Katma Değerli Hizmetlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Serdar da  uygulamayla ilgili olarak:  “Şirketlerin bu özel çözümlerden faydalanmak için yapması gereken tek şey, ihtiyaçlarını belirleyip sunulan çözümler arasından tercih yapmak. Üstelik şirketler bilgisayara hiçbir yazılım kurmaya gerek kalmadan, İnternet'e ulaşabildikleri her yerden diledikleri bilgilere Turkcell güvencesiyle ulaşabilecekler. Bu kapsamda Netsis ile yaptığımız işbirliğinden çok mutluyuz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir