Nisan 8, 2011

Nissan Mart 2011 satış rakamlarını açıkladı

Nissan Türkiye, Mart 2011 finansal sonuçlarını açıkladı. Verilere göre firma, geçen yılın ilk çeyreğine göre bu yıl ilk çeyrekte toplam % 78 büyüme kaydetti. 2011 yılının Mart ayında 2 bin 145 adetlik satış gerçekleştirerek % 2,74’lük pazar payına ulaştı. Böylece, bugüne kadar Türkiye pazarında elde ettiği en yüksek pazar payına da sahip oldu. Nissan Türkiye bu oranı orta vadede %3’e çıkarmayı hedefliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Nissan Türkiye Genel Müdür Yardımcısı İlkim Sancaktaroğlu, Bu büyümenin özellikle modele bağlı bir stratejinin sonucu olduğunu belirterek, Qashqai, Juke ve Micra ile hafif ticari araçlardan Navara ve Pickup NP300’ün bu başarıda önemli payları olduğunu söyledi. İlkim Sancaktaroğlu, Qashqai ve Juke modelleri için gelen talepleri karşılamakta zorlandıklarını da ifade ederek şunları söyledi:
 
“ Nisan 2009 – Mart 2010 dönemini içeren mali yılımıza göre satışlarımızı 7 bin 542 adetten 15 bin 597’ye çıkararak yüzde 100’ün üzerinde bir artış grafiği kaydettik. Toplam pazarın üzerinde büyüme gösterdiğimizi açıklayan bu rakamlarla Nissan Türkiye olarak Avrupa sıralamasında geçen yıla oranla 3 basamak tırmanarak 2010’u 8’inci sırada kapattık. Şimdi yeni mali yılımızda da benzer bir büyüme ile başarımızı daha da yükselteceğimize inanıyorum”.
kampanyalar Nisan’da da sürüyor

Nissan, Nisan ayında yeni icra'ya özel bir kampanya başlattı. Micra meraklılarına, Nisan ayında 15 bin TL'ye 15 ay yüzde 0 faiz seçeneği  sunulacak. Özel finans seçeneği ile ayda 272 TL’ye Micra sahibi olunabilecek. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir