Eylül 3, 2010

Nissan yeni araçlarını Türkiye pazarına hazırlıyor

Nissan Otomotiv A.Ş. Qashqai’nin Türkiye’deki büyük başarısının ardından Kasım ayında satışa sunulacak olan Juke, Yeni Micra ve Yeni Murano modelleri ile pazar payını %2 nin üzerine çıkarmayı hedefliyor.

Nissan Otomotiv A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı İlkim Sancaktaroğlu yaptığı açıklamada; “Bildiğiniz üzere 2010 yılı otomotiv sektörü için hareketli ve güzel bir yıl oldu. Beklentilerin üzerinde seyreden pazarda Nissan olarak biz de pazar payımızı artırıyoruz. Geçtiğimiz seneyi %1,33 pazar payı ile kapatmıştık, bu yıl ise Temmuz ayı verilerine göre %1,42 pazar payına erişmiş durumdayız. Ağustos satışlarına ve pazar tahminine göre pazar payımızın %2 olarak neticelenmesini bekliyoruz. Bildiğiniz üzere artan satışlarımızdaki en önemli rol segmentinin lideri Qashqai’ye ait. Ağustos sonuna kadar 3,594 adet sattığımız Qashqai’nin yılı 7,750 adet ile kapatmasını planlıyoruz. Temmuz sonu itibari ile QQ’nin segment pazar payı %17.2 olarak gerçekleşmiştir” dedi.

Türkiye pazarına girecek yeni modeller hakkında da bilgi veren Sancaktaroğlu, “2010’un son çeyreğinde ise birçok yeniliği sizlerle paylaşmayı planlıyoruz. 27 Ekim Auto Show'da Nissan için çok büyük önem taşıyan ikonik modelimiz Juke ve yeni Micra'yı sizlerle ve müşterilerimizle buluşturacağımız için şimdiden çok heyecanlıyız. Şehrin Haylazı Juke için şu anda bayilerimize ön sipariş vermek üzere başvuran tüketiciler oldu. Bu yüzden de Ekim ayında ön sipariş almaya başlamayı planlıyoruz” dedi.

Bir SUV ve spor otomobil dinamizmini birlikte sunan Juke, Kasım ayından itibaren satışa sunulacak. Enerji dolu yapısı ile “Şehrin Haylazı” olarak adlandırılan Nissan Juke, 1.5 dizel M/T ve 1.6 Benzinli M/T ve Otomatik ve 1.6 Benzinli 190 beygir MT ve Otomatik seçenekleriyle satışa sunulacak. Visia, Tekna, Sport Pack ve Platinum olmak üzere 4 ana donanım seviyesi olan Juke modelinin başlangıç fiyatı ise 39,900 TL.

Avrupa ve Japonya'da satılan ve 25 senelik bir mirasın temsilcisi Micra hakkında da bilgi veren Sancaktaroğlu, “Micra'yı hepiniz gayet yakından tanıyorsunuz. Dünyada 125 farklı pazarda satışa sunulacak olan Yeni Micra 1.2 Benzinli Manuel ve 1.2 Benzinli Otomatik seçenekleri ile segmentinde standartları yeniden belirleyecek. Yeni Micra’da 6 hava yastığı ve ESP standart özellikler olarak sunulacak. Cruise control, hız uyarı sistemi, park mesafe ölçer, akıllı anahtar, Start/Stop düğmesi gibi özellikler de donanım seviyesine bağlı olarak sunulacaktır. Yeni Micra Kasım ayında (Autoshow’un hemen sonrasında) rekabetçi bir fiyat ile satışa sunulacak ve B Segmentinde %3 Pazar Payı hedefleyecektir” dedi.

Nissan Otomotiv A.Ş. fuarda yeni Murano Dizel, yenilenen X-Trail ve yeni Navara 3.0 V6 Dizel 230 hp modellerini de sergileyecek.

Sancaktaroğlu sözlerini şöyle tamamladı “2010 yılında şu an için pazar payımız (Ocak – Ağustos) 5,962 adetle %1,5 ancak 2010 yılını %2 pazar payı ile kapatmayı hedefliyoruz. Özetleyecek olursak 2010 yılı Nissan’ın Türkiye’deki büyüme stratejisi için bir başlangıç yılı olacaktır. 2011 ve sonrasında ise %2'nin üzerinde bir pazar payı planlaması yapıyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir