Eylül 7, 2010

Ödüllü Doruk 215T Anadolu Ulaşım'ın hizmetinde

Otokar'ın, şehirlerarası ve turizm yolcu taşımacılığına yönelik olarak ürettiği Doruk 215T, Anadolu Ulaşım'ın filosunda hizmet vermeye başladı. Araçların İzmir – Uşak arası seyahatlerde kullanılacağı belirtildi.

 Maliyet avantajı

Anadolu Ulaşım Yönetim Kurulu Başkanı Halil Erdoğmuş şöyle konuştu: “Anadolu Ulaşım olarak yolcuların yoğun olmadığı veya nispeten kısa mesafe taşımacılık yapılan yerlerde daha az kapasiteli ve işletme maliyeti daha düşük bir otobüs ihtiyacı duyuyorduk. Bunu sunarken de yolculara sunulan konfor ve hizmetten de feragat etmememiz gerekiyordu. Bu yüzden büyük otobüslerin konforunu veren Doruk 215T’yi İzmir – Uşak hattında Ege yollarına çıkardık.”

Şehirlerarası seyahatte ‘yeni konsept’

Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Doruk 215T, güçlü Euro4 model motoru ile geleceğin teknolojisini sunarken 4 silindirli 215 Bg gücündeki motoru sayesinde yakıt tüketimini en aza indiriyor. Bu, işletme maliyetlerini makul bir seviyeye getirmek için önemli bir avantaj. Doruk 215T 39 kişilik yolcu kapasitesi, büyük otobüsleri aratmayan konforu, 5,5 metreküplük geniş bagaj hacmi ile benzersiz bir performans için tasarlandı” dedi.

Doruk 215T

Doruk 215T; 4 silindirli, Euro 4 model ve 215Bg gücündeki motoru sayesinde yakıt tüketimini en aza indirdiği ve işletme maliyetlerini makul bir seviyeye getirmek için önemli bir avantaj yarattığı belirtiliyor. Yolcu kapasitesi 39+1+1 olan aracın, bagaj hacmi 5,5 metreküp ve uzunluğu 10 metre.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir