Nisan 26, 2010

OİB'de yeni başkan Orhan Sabuncu

Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) Genel Kurulu gerçekleşti. Orhan Sabuncu, genel kurula katılan 129 üyenin 70’inin oyunu alarak OİB’in yeni başkanı oldu. Seçimi kazandığı için mutlu olduğunu dile getiren Sabuncu: “İyi bir ekip oluşturduk. Ekibimiz hem ana sanayi hem yan sanayiden oluşmaktadır” dedi.

Başkanlık yarışı

Genel kurulun açılışında konuşma yapan OİB Başkanı Ferit Sünneli, seçimde yeniden aday olmayacağını açıklayarak kendisine destek veren herkese teşekkür etti. OİB’in 2009 yılı faaliyetleri, bilançosu, gelir ve gider tablosu görüşülerek üyelerin oylamasına sunuldu. Genel kurulda Orhan Sabuncu ile Şerife Eren başkanlık için yarıştı. 129 ihracatçı firma temsilcisinin oy kullandığı seçimde Sabuncu 70 oy alarak yeni başkan seçildi. 59 oy alan Eren ise destek verenlere teşekkür etti.

Sabuncu: “İyi bir ekip oluşturduk”

Sonuçların belli olmasından sonra görüşlerini açıklayan OİB’in yeni başkanı Orhan Sabuncu şunları söyledi: “Seçimi kazandığımız için mutluyum, iyi bir ekip oluşturduk. Ekibimiz hem ana sanayi hem yan sanayiden oluşmaktadır. Bu bizim üzerimizde daha fazla sorumluluk yüklemektedir. Bundan sonra mevcut uygulamaların üzerine yeni çalışmalarla, uygulamaları daha da ileri götürerek ihracatı arttırmak üyelerimize yardımcı olmak yönünde çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

OİB Yönetim Kurulunda: Orhan Sabuncu Teknik Malzeme AŞ (70), Oyak Renault AŞ (71), Ford AŞ (71), Tofaş AŞ (70), Valeo AŞ (69), Beyçelik Gestamp AŞ (69), Coşkunöz AŞ (69), Farplast AŞ (69), Formfleks AŞ (69), Martur AŞ (68), Pimsa AŞ (69) bulunuyor.

OİB Denetim Kurulu üyeliğine Canel Oto AŞ (71), Yazaki AŞ (69), Destek Oto AŞ’nin (69) temsilcileri seçildi.

TİM Delegeliklerinde ise Oyak Renault AŞ, Ford AŞ, Tofaş AŞ, Valeo AŞ, Beyçelik GEstamp AŞ, Coşkunöz AŞ, Ermetal AŞ, Farplast AŞ, Formfleks AŞ, Martur AŞ, TKG Otomotiv AŞ, Yazaki Wiring Ltd.Şti, Sıla Teknik AŞ, Elatek Ltd.ŞtiTunaoğlu Oto AŞ ve Zekeriya Bayrak yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir