Ağustos 1, 2007

Ok Kardeşler 100. alüminyum silobas üretimini kutluyor

1.5 yıl önce alüminyum silobas üretimine başlayan ve Temmuz 2007 sonunda 100. silobasını üretim bandından indiren Ok Kardeşler, bu heyecanını 1 Ağustos Çarşamba günü çalışanlarıyla birlikte paylaşacak. Kutlama; Ok Kardeşlerin Aydın merkezde bulunan Astim Organize Sanayi Bölgesi'ndeki yeni tesislerinde gerçekleştirilecek.

Türkiye treyler sektöründe, alüminyum silobas imalatını, gerçekleştiren ilk yerli firma olma özelliğini elinde bulunduran Ok Kardeşler, bu işteki tecrübesini her geçen gün arttırıyor. Alüminyum silobaslar diğer bilinen metal silobaslara oranla 3 ton daha hafif olmasıyla firmalara büyük kazançlar sağlıyor. Çimento, çimento külü, silis kumu, tuz, buğday ve alçı tozu gibi maddelerin taşındığı alüminyum silobasların, Türkiye sektörüne ve ekonomisine büyük kazançlar getireceği onları ilk olarak kullanmaya başlayan firmalar tarafından beyan ediliyor. Aliminyum, geri dönüştürülebilir ve gıda ürünlerinin taşınmasında küflenme etkisi yaratmayan, çevreye duyarlı bir madde.

Ok kardeşler başlangıç dönemlerinde aylık 2-3 adet olan alüminyum silobas üretim kapasitesini, 2007 yılının başından bu yana yeni tesislerinde aylık 12 adede çıkartmış bulunuyor. 2008 yılı için hedeflenen üretim sayısı ise aylık 15- 18 adet.

Her geçen gün büyüyen, ihracata önem veren ve bir Ok Kardeşler kuruluşu olarak faaliyetlerini sürdüren Ok Transport, alüminyum silobasların Avrupa ayağındaki tüm faaliyetlerini de yürütüyor. Firma yetkilileri, mevcut üretim kapasitesini; %80’i başta İtalya olmak üzere, Almanya, Belçika, Polonya ve Bulgaristan’a ihraç ettiklerini, 2008 yılı itibariyle üretim adetlerini arttıracağını ve  yeni ülkelere de distribütörlük yoluyla gireceğini bildiriyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir