Mart 16, 2011

Olgun Çelik, SAP ERP yolculuğuna Elsys ile çıkıyor

Ağır ve hafif ticari araçlar için parabolik, konvansiyonel yaprak yay ve hava körüğü makası üretimi yapan Olgun Çelik, bilgi birikimini ortak bir veritabanında kontrollü olarak saklamak amacıyla Elsys danışmanlığında SAP ERP sistemine geçiyor. Olgun Çelik, bu projeyle, hem iş hacmindeki ve müşteri potansiyelindeki artışa paralel olarak ihracat pazarlarında oluşan müşteri beklentilerini karşılamayı, hem de üretim içi hatlardan ve tezgahlardan online veri toplanmasına yönelik altyapının kurulmasını hedefliyor.

Uçtan uca bir proje olma niteliği taşıyan ve Olgun Çelik’in tüm iş süreçlerini karşılayan ERP projesi, iki fazda tamamlanacak. Birinci fazda Muhasebe, İnsan Kaynakları, Üretim Planlama, Satınalma ve Stok Yönetimi, Depo Yönetimi, Kalite Yönetimi, Maliyet Muhasebesi, Satış Pazarlama gibi kritik modüllerin canlı kullanıma geçirilmesi, ikinci fazda ise Bakım Onarım, Doküman Yönetimi ve Mühendislik Değişiklik Yönetimi modüllerinin devreye alınması planlanıyor.

SAP ERP projesi için proje sponsoru dahil 23 kişilik bir ekibin oluşturulduğu Olgun Çelik’te tüm çalışanların projeye dahil olması beklenirken, projenin başarıyla tamamlanması hedefleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir