Eylül 13, 2010

Opel'den yeni Paris GTC

Opel, 2 Ekim 2010 tarihinde kapılarını açacak olan Paris Otomobil Fuarı’nda GTC Paris konseptini görücüye çıkartacağını açıkladı. Richard Bach’ın ünlü romanı Jonathan Livingston Seagull‘dan bir alıntı olan “…ve hız, saf bir güzellikti” ifadesi üzerine şekillendiği belirtilen aracın temel özellikleri şöyle belirtiliyor:

GTC Paris; 4,46 metre uzunluğunda ve beş kişiye seyahat imkanı sunuyor. Ön kısım sade ve Opel’in geleneksel çizgilerinden oluşuyor. Kartal gözünü andıran farlar, aracın ön görünümünü daha da belirginleştiriyor. LED gündüz seyir farları ince işlenmiş krom yuvalarla sunuluyor. Aracın kaslı yapısı, arka kısımda daha çok hissediliyor. Bu geniş duruş, uzunlamasına tasarlanan ve açık bir kanadı andıran LED arka lambalarla GTC Paris’e özgü bir görünüm oluşturuyor.

Teknik özellikler

Opel’in en gelişmiş kompakt otomobil teknolojisi, GTC Paris ile en yüksek seviyesine ulaşıyor. Özel olarak geliştirilen şasi, mekatronik FlexRide süspansiyon sisteminin ve elektronik sınırlı kaymalı diferansiyel, araçta ilk dikkat çeken özellikler arasında yer alıyor. Araç; 21 inç jantlara ve direkt enjeksiyonlu, dört silindirli, 2.0 litre Turbo motora sahip. Sürücülerin kent içi sürüş şartlarında yüksek performans ve maksimum yakıt verimliliği elde edebilmeleri için Start/Stop teknolojisi de aracın özellikleri arasında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir