Haziran 8, 2010

Opel en yenilikçi marka seçildi

Opel, 32 ülkeden 144 kişilik bir jüri tarafından belirlenmiş bini aşkın ürünün aday olduğu “Plus X Award 2010” ödülleri kapsamında, Yeni Meriva ve Yeni Astra modelleri ile toplam 7 kategoride ödül kazandı. Ayrıca, otomotiv sektörünün en yenilikçi markası olarak onurlandırıldı.
 
Köln'de gerçekleştirilen ödül töreninde; Opel Meriva'nın yenilikçilik, tasarım, işlev ve ergonomi kategorilerinde ödül kazandığı, Astra'nın da tasarım, işlev ve ergonomi dallarında ödüle layık görüldüğü belirtildi.

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik kazandıkları ödüllerden dolayı çok mutlu olduklarını belirterek: “ Bu ödüller, bize markamızın güçlü yönlerinden tasarım ve işlevselliğin, Plus X ödüllerinin tarafsız jürisini de etkilediğini göstermektedir. Ayrıca ergonominin de önemli bir rol oynadığını ve bu rolün gün geçtikçe daha da önem kazandığını da görmekteyiz” dedi.

Yeni Meriva Eylül 2010'da Türkiye'de

Firma yetkililerinden yapılan açıklamaya göre; Yeni Meriva FlexDoors ismi verilen arkaya doğru açılan arka kapı sistemi, FlexSpace adlı arka koltuk sistemi ve FlexRail adlı orta konsolu kişisel uyarlama sistemi gibi birçok teknik ve pratik yeniliklere sahip. Bu esnek Monocab'ın ise  Türkiye pazarına Eylül ayında girmesi planlanıyor.

Astra'ya yoğun talep var

Opel Astra'nın ise kilometre başına 109 gramlık CO2 emisyonu ve 100 kilometrede  4.1 Litrelik yakıt tüketimiyle, 1.3 CDTI ecoFlex kompakt sınıfının en ekonomik arabalarından biri olduğu belirtiliyor. Avrupa genelinde Opel Astra 150.000 adeti aşkın siparişe ulaşmış bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir