Ekim 15, 2010

Orman Genel Müdürlüğü son alımında Actros'u seçti

Orman Genel Müdürlüğü’nün 106 adet 6×6 su ikmal  aracı alımı ihalesini kazanan Mercedes-Benz Türk bayii Mengerler Ticaret Türk AŞ’nin İzmir Şubesi Egemer, 25 araçlık ilk parti teslimatını 8 Ekim 2010 tarihinde gerçekleştirdi.

Egemer’in Gaziemir’deki tesislerinde gerçekleştirilen teslimat törenine; Orman Genel Müdürlüğü İnşaat ve İkmal Dairesi Başkanı  Salih Büyüktepe, Makine İkmal Şube Müdürü Mustafa Eroğlu, Volkan İtfaiye Genel Müdürü  İsa Tecim, Mengerler Egemer Genel Müdürü Mustafa Ayar, Kamyon Satış Müdürü Murat Duru, Mercedes-Benz Türk Kamyon Kamu Satış Kısım Müdürü Bülent Tarhan katıldı.

Volkan İtfaiye’nin üstyapıları ile donatılmış araçlar, Mercedes- Benz Actros 3332 AK 6×6 model. Euro4 motora sahip araçlar, zorlu arazi şartlarında orman yangınları ile mücadele etmek için kullanılacaklar. Bu nedenle araçların tasarımlarında; sağlamlık, arazi performansı, seyir güvenliği, sürüş konforu, modern teknoloji ve düşük işletme giderleri ön planda tutulmuş. Volkan İtfaiye’nin üstyapılarında da zor arazi şartlarında şasi ve kamyonun uyumlu çalışabilmeleri amacıyla bağlantılar esnek olarak tasarlanmış.

Orman Genel Müdürlüğü enventarinde halen 226 adet Mercedes-Benz kamyon yangın söndürme amaçlı olarak hizmet veriyor. Yıl sonuna kadar teslim edilecek 106 Actros ile bu sayı 332 adede yükselecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir