Temmuz 4, 2006

Orta Amerika'da MAN Rüzgarı

MAN Ticari Araçlar, geçtiğimiz ay Orta Amerika’daki ilk montaj fabrikasını Meksika’nın Queretaro şehrinde açtı. MAN Ticari Araçlar, açılan fabrika ile beraber Hindistan’ın yanı sıra Amerika kıtasında da faaliyet göstermeye başladı.

NEOMAN Otobüs Grubu’na entegre olarak faaliyet gösterecek olan fabrika, CKD (Completely Knocked Down) üretim modeliyle otobüs şasilerinin montajını ve Ankara'daki fabrikadan sevk edilen MAN Lion´s Coach L (Fortuna Mega) tipi otobüslerin PKD (Partly Knocked Down) üretim yöntemiyle komple montajını gerçekleştirecek.

Yılda 1.000 otobüslük bir kapasite için tasarlanan fabrika, üretime, 2006 yılında önce yıllık 380 birimle başlayacak ve 2010 yılına kadar aşama aşama tam kapasiteye ulaşacak.

MAN Türkiye, geçen yıl Meksika’ya 30 adet lüks seyahat otobüsü Lion’s Top Coach (Fortuna Mega) sevk etti. Tüm testleri tamamlandıktan sonra aks ve motor sökülerek Meksika’ya sevkıyatı gerçekleşen otobüsler, önden tek kapılı, 2+1, 2+2 oturma düzenlerinde ve 2 adet wc’li olarak üretildi.

MAN Ticari Araçlar, 2010 yılına kadar yılda 100.000 kamyon ve 10.000 otobüs satmayı hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir