Mayıs 28, 2007

Otobüs işletmeleri yaza MAN ve Neoplan otobüslerle giriyorlar

Yaz mevsimiyle birlikte tatilcileri taşımaya hazırlanan turizm ve seyahat şirketlerine  MAN, son günlerde birbiri ardırdına yeni araçlar teslim etmeye başladı.

Antalya Metro firması, MAN’dan satın alma sözleşmesini yaptığı 12 adet Neoplan Starliner otobüsün ilk 6 adedini teslim aldı. Teslimat sırasında firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Solok, yıl sonuna kadar toplamda 50 adet Neoplan seyahat otobüsü almayı planladıklarını belirtti.  
Gürkan Turizm ise 3 adet Neoplan Tourliner otobüsünü filosuna kattı. Firma sahibi Serhan Gürkan, araçlarını teslim alırken MAN’ın Türkiye seyahat otobüsü pazarına yeni bir soluk getirdiğini söyleyerek, yatırımlarına MAN ve Neoplan marka araçlarla devam edeceklerini  belirtti.

10 adetlik Tourliner sözleşmesi bulunan Pamukkale Turizm de 6 adet Tourliner’ını geçtiğimiz günlerde teslim alanlar arasında. Yatırımlarını MAN Financial Services Tüketici Finansmanı A.Ş. desteği ile gerçekleştiren firma yetkilileri bundan sonra da MAN’la işbirliği içinde olacaklarını söylediler.

MAN Türkiye tarafından özel olarak tasarlanan 21 adet Fortuna seyahat otobüsünü filosuna katarak, Bursa – Ankara güzergahında “Rahat Hat” seferlerini diğer güzergahlarda da yaygınlaştıran Kamil Koç, 10 adet Tourliner ve 6 adet Fortuna 2 otobüsü daha teslim aldı.
Bir adet VIP seyahat otobüsü Neoplan Starliner’ı filosuna dahil eden Bafra Metro da yatırımını MAN Financial Services Tüketici Finansmanı A.Ş. desteği ile gerçekleştiren firmalardan oldu.  
Sektöre güçlü bir başlangıç yapan Süha Turizm ise 10 adet Starliner otobüsün ilk 4 adedini, Boğaziçi Metro firması 2 adet  Starliner VIP Class seyahat otobüsünü, Kamil Koç’un bireysel otobüsçüsü Fantom Nakliyat ise 30 adetlik Tourliner otobüsünü kapsayan sözleşmesinin ilk 10 adedini teslim aldı. Zeki Kuyumculuk’un sahibi Zeki Ateş de Tourliner’ı seçenler arasında yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir