Ocak 13, 2010

Otokar 2009'da orta ve küçük boy otobüste lider olduğunu açıkladı

OSD verilerine göre Otokar, 2009 yılında 734 adetlik satış gerçekleştirerek yüzde 40’ın üzerinde pazar payı elde ederek  yılı küçük ve orta boy otobüs segmentinin pazar lideri olarak kapattı. Otokar’ın Sultan ve Doruk marka otobüsleri, en çok tercih edilen otobüsler olarak ilk sırayı aldı.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, Otokar’ın 47 yıldır Türk otomotiv sektörü için ilklere, önemli projelere imza attığını belirtti. Görgüç, küçük ve orta boy otobüs pazarında 2009 yılını lider olarak kapatmalarının sevindirici ve gurur verici bir gelişme olduğunu ve liderlik koltuğuna oturabilmek için çok çalıştıklarını ifade etti.

Görgüç sözlerine şöyle devam etti: “2002 yılında Sultan, 2007 yılında da Doruk otobüslerimizi üretmeye başladık. Bu süreçte, müşterilerimizin beklentilerini ve taleplerini iyi analiz ettik ve araçlarımızı onların memnuniyetini ön planda tutarak ürettik. Dünyada ve Türkiye’de sektörümüzde önemli ölçüde daralmaların yaşandığı 2009 yılında ise biz ar-ge yatırımlarımıza devam ettik ve ürün ailemizi genişlettik. Ar-ge ve mühendislik kaynaklarımız ve gücümüz ile ürünlerimizi geliştirirken kullanıcı ihtiyaç ve beklentilerini her zaman dikkate aldık. Araçlarımızı Türkiye şartlarına uygun ürettik. Böylelikle araçlarımızı kullanan müşterilerimizi en önemli referanslarımız olarak konumlamış olduk. Gerçekleştirdiğimiz bağımsız araştırmalarda da bu çalışmalarımızın sonuçlarını görüyoruz. Bu araştırmaların sonuçlarına göre müşteri memnuniyeti en yüksek marka Otokar. Elbette bu süreçte satış ekiplerimiz, bayi ve yetkili servislerimizin de katkısı büyük. Otokar olarak 2009 yılında küçük ve orta boy otobüs pazarında lider olmamızın yanı sıra, dolmuş minibüs pazarında da 320 adetlik satış ile pazar liderliği pozisyonumuzu koruduk.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir