Eylül 7, 2007

Otokar'ın Navigo'su Yeşilburun yollarında

Otokar’ın 2004 yılı sonunda Navigo adıyla Avrupa pazarına sunduğu küçük otobüs modeli, yolcu taşımacılığında Afrika’da da ilgi görmeye başladı. 24 adet Navigo’nun ilk partisi teslim edilmek üzere geçtiğimiz hafta yola çıktı. Fransa, İtalya, Almanya, Yunanistan gibi ülkelerden sonra Navigolar, şimdi de Cabo Verde (Yeşilburun) halkını taşıyacak.

Küçük otobüste Türkiye pazarında elde edilen başarılı performansın ardından son üç yıl içerisinde başta Avrupa’da olmak üzere birçok ülkede önemli atılımlar gerçekleştirdiklerini belirten Otokar İhracat Müdürü Sedef Vehbi “Avrupa’da güçlü bir dağıtım kanalı kurduk ve bu yönde çalışmalarımız devam ediyor. Bugün Almanya, Fransa, İtalya, Çek Cumhuriyeti, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan, İsviçre gibi birçok Avrupa ülkesinde bizim otobüslerimize rastlamanız mümkün. Yüzde yüz Türk tasarımı ve Türk markası olan ve yerli sermaye ile üretilen araçlarla bu noktaya ulaşmak bizim için önemli. Otokar, başarılı ihracat çalışmaları ile savunma sanayiinde bir dünya markası bu gücünü önümüzdeki yıllar içinde otobüste de göstermeyi hedefliyor.” dedi

Otokar’ın ticari araç sektöründe Avrupa standartlarında teknolojisi ve tasarımı ile dayanıklılık, performans ve güvenlik unsurlarının ileri derecede geliştirildiğini belirten Vehbi “Otokar 40 yıldan daha uzun bir süredir Türk otomotiv sanayinde pek çok ilki gerçekleştirdi. Türkiye ve Avrupa pazarındaki başarılardan sonra, Otokar dünyanın çeşitli pazarlarında ticari araçlar sektöründe de yerini alıyor. Yatırımları, kalifiye insan kaynağı, satış ve servis ağı ile Otokar’ı global ticari araç pazarında aynı başarıyı yakalayacaktır. Cabo Verde’ye gerçekleştirdiğimiz 24 adet Navigo teslimatı da bunun en iyi göstergelerinden biridir ” dedi.

Navigo Serisi
2004 yılında Avrupa pazarına Navigo adıyla merhaba diyen Sultan serisi küçük otobüsler, servis ve turizm taşımacılığında geniş iç hacmi, geniş koltuk ve koridor aralıkları, ergonomik ve ayarlanabilir koltukları, güçlü kliması ve güçlü iç aydınlatmalarıyla dikkat çekiyor. Navigo, yolcuları için sağladığı konforu, özel olarak tasarlanan otobüs tipi ön paneli, 3 noktalı emniyet kemeri, havalı sürücü koltuğu ve geniş görüş açısı sunan camları ile sürücüleri için de sağlıyor. Otobüs tipi, rezistanslı ve elektrikli boynuz aynaları en uygun görüş açısı için yer alıyor. Tüm iskeleti galvaniz kaplı olan küçük otobüs, uzun yıllar paslanmaya karşı korunuyor, dayanıklı ve güçlü Deutz motoru ile kullanıcılarına üstün performans sağlıyor.
Navigo’da standart olarak sunulan ABS ile güvenli bir sürüş sunuluyor. Retarder ile Navigo, uzun mesafe yolcu taşımacılığı için de ideal bir araç.
Navigo serisi ayrıca opsiyonel olarak DVD, VCD, MP3 çalar, LCD ekran, lüks iç döşemesi, buzdolabı ve çay/kahve makinesinden oluşan mutfak ünitesini kullanıcılarına sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir