Ocak 4, 2008

Otokar'ın yeni midibüsleri Mardin'de hizmet vermeye baıladı

Mardin Şehiriçi Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi, hatlı taşımacılık için kullandığı tüm minibüsleri yenileyerek, Otokar’ın yeni midibüs serisi M3000’den 80 adet teslim aldı.

Mardin Yay Grand Oteli’nde düzenlenen teslimat törenine Mardin Belediye Başkanı Metin Pamukçu, Mardin S.S. 11 No’lu ?ehiriçi Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Abdül Vahap Bakış, Kooperatif temsilcileri, Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, Otokar İç Pazar Ticari Araçlar Satış Birim Yöneticisi Murat Tokatlı ve Otokar Mardin yetkili satıcısı Unat Otomotiv’in temsilcileri katıldı.

Yapılan satış ile ilgili olarak Basri Akgül, özellikle Anadolu’da hatl? taşımacılık alanında ihtiyaçların farklılık gösterdiğini ve Otokar’ın hatlı taşımacılık alanında ihtiyaçlara uygun çözümler geliştirdiğini söyledi. Bu çözümlerden biri olan M3000 midibüslerin özellikleri sayesinde Anadolu’daki belediyelerin öncelikli tercihi olacağını iletti. Akgül: “Otokar mühendisleri Otokar’ın 70’li yıllardan bu yana toplu taşımacılık alanında sahip olduğu deneyimleri geliştirdikleri araçlara aktarıyor. Anadolu’da özellikle hatlı taşımacılık alanındaki ihtiyaçları tespit ettik ve bu alanda 14 ve 19 kişilik iki farklı yolcu kapasitesine sahip M3000 midibüsleri geliştirdik. Su soğutmalı motorlu, klimalı M3000 serisi, Anadolu’da farklı iklim ve yol koşullarındaki dayanıklılığı, farklı yolcu kapasitesi seçenekleri, güvenliği ve konforu ile tercih sebebi olacak.” dedi.

Otokar İç Pazar Ticari Araçlar Satış Birim Yöneticisi Murat Tokatlı ise Mardin’in ihtiyaçlarına uygun olarak M3000’lerin 19 kişi yolcu kapasiteli olanlarının tercih edildiğini söyledi. Tokatlı: “Mardin’e teslim ettiğimiz M3000 araçlar, klima, geniş iç hacim gibi yolcu konforuna hitap eden özelliklerinin yanı sıra ön ve arkada, tam havalı disk frenleri ve ABS ile güvenli bir yolculuk sağlıyor” dedi.

Törende konuşan Mardin Belediye Başkan Yardımcısı Deniz Beğenk, turizmin hızla gelişti?i Mardin’de çağdaş ulaşımın büyük önem taşıdığına değinirken, hizmete giren Otokar M3000’lerin Mardin’in zorlu coğrafi yapısına olduğu kadar Mardin’in değişen ve modernleşen çehresine de uygun olduğunu söyledi.

Araçların teslimi sırasında söz alan Mardin S.S. 11 No’lu Şehiriçi Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Abdül Vahap Bakış ise Mardin’in rampası bol bir şehir olduğuna değinirken “Otokar’ın Mardin için geliştirdiği M3000’lerin tam ihtiyaçlarımıza göre bir araç. Mardin, rampası dik ve bol bir şehir. M3000’ler bu rampalarda hiç zorlanmadan yol alıyor. Kliması ve diğer özellikleri de şehirçi toplu taşımacılğıa konfor getirdi” dedi. Bakış, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere çok sayıda kentten toplu taşımacıların ilk kez Mardin’de kullanılmaya başlanan Otokar M3000’i görmek ve kendilerinin fikirlerini almak üzere Mardin’e geldiğini de ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir