Ocak 26, 2011

Otokar Doruk Polonya'da

Otokar; İspanya’ya yaptığı Centro minibüs ihracatının ardından, Polonya’ya da Doruk LE otobüslerinin ihracatını gerçekleştirdi. Firmanın Vectio markası ile dış pazara sunduğu 12 adet alçak taban girişli otobüs Doruk, şehir içi toplu taşımacılıkta kullanılmak üzere Polonya Przemysl Belediyesi’ne teslim edildi.

Düzenlenen teslimat töreninde konuşma yapan Przemysl Belediye Başkanı Robert Choma; “Şehrimize ulaşan Otokar otobüslerinden büyük memnuniyet duyuyoruz. Kısa bir süre içerisinde bu memnuniyeti şehir sakinlerinin de yaşayacağına inanıyoruz.” dedi.

Otobüsün teknik özellikleri hakkında bilgi veren Otokar’ın Polonya temsilcisi Gran Sp. Ltd.’nin Satış Müdürü Matthew Bienian ise; Przemysl’in Polonya’da bir Türk firmasından otobüs almaya karar veren ilk şehir olduğunun altını çizerek; “Engelli yolcu taşımacılığına uygun yapısı, hem yolcular hem de sürücüye yönelik klima sistemi, video donanımı ve yolcu enformasyon sistemine sahip otobüsler ayrıca eşsiz manevra kabiliyeti ile de dikkat çekiyor” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir