Ağustos 4, 2010

OTOKAR, ISO 27001 Belgesi almaya hak kazandı

Otokar, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi'ni almaya hak kazandı. Dünya standartlarında üretim ve pazarlama faaliyetleri gösteren Otokar, dünya çapında kabul görmüş standartları en iyi uygulayan şirketlerden biri olma hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor.

Otokar, ISO 27001 bilinçlendirme eğitimleri ile başlayan ve danışman gözetiminde 9 ay süren standarda uyum sürecinin tamamlanmasının ardından yapılan ilk denetimde “Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi”ni almaya hak kazandı. ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi; kurumlara bilgi varlıklarının gizliliğini, erişilebilirliğini ve tutarlılığını sağlamak üzere geliştirilmesi gereken sistemler ile, risk yönetimine ve süreç iyileştirmelerine rehberlik eden standartlar anlamına geliyor. Otokar’ın belgelendirme denetimi, UKAS akreditasyonlu SGS Türkiye tarafından yapıldı.

Otokar Bilgi Teknolojileri Müdürü Can Sevinç, ISO 27001 belgesiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada; Türkiye’de henüz az sayıda firmanın sahip olduğu bu belgeye sahip olmanın ötesinde ‘standarda en yakın konuma gelmenin' Otokar’ın bu süreçteki en önemli hedefi olduğunu söyledi. Otokar'ın bilgi güvenliği yönetimine büyük önem verdiğinin altını çizen Sevinç; ” Bunun için öncü kurumlar arasında yer alarak gerekli sertifikaları belirli süreçlerden geçip almaya hak kazanıyor. ISO 27001 belgesi de Otokar’da bilgi güvenliği süreçlerinin iyi bir kalite ve standartta yürüdüğünü ortaya koyuyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir