Mart 22, 2011

Otokar KENT İstanbul'a hazırlanıyor

Otokar, 12 metrelik otobüsü KENT 290LF için İstanbul Otobüs AŞ ihalesi kapsamında yeni bir anlaşma imzaladı. İhale kazananlarından S.S. Tuzla İçmeler Otobüs Minibüs Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi, 35 adet KENT 290LF ile İstanbul’da kentiçi toplu taşımacılık hizmeti verecek.

35 adet KENT 290LF otobüs satışını kapsayan anlaşma 21 Mart 2011 tarihinde imzalandı. İmza töreninde S.S. Tuzla İçmeler Otobüs Minibüs Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Zeynel Sarıkaya ve Ahmet Arlı, Örnek Otomotiv’den Yunus Öztepe ve Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül hazır bulundular. Kooperatif yetkilileri, 12 metrelik Otokar KENT 290LF otobüsleri İstanbul Otobüs AŞ’nin ihale şartnamesine uygun olarak; alçak tabanlı, engelli yolcu taşımasına ve Euro 5 motor emisyonlarına uygun olduğunu belirttiler. Otobüsleri ekonomik, uzun ömürlü ve yüksek ayakta yolcu taşıma kapasitesi nedeniyle tercih ettiklerini söylediler. Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, KENT LF ile İstanbul toplu taşımacılığına hizmet edecek olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek şunları söyledi:

“Tasarım ödüllü otobüsümüz KENT LF, İstanbul Otobüs AŞ ihalesi şartnamesi gerekliliklerini fazlası ile karşılıyor. Konfor, güvenlik ve çevreciliğinin yanısıra kazanç kapısı olması nedeniyle kullanıcıların dikkatini çekiyor. Düşük işletme giderleri, özel gövdesi sayesinde sunulan uzun ömrü ve sınıfında en yüksek ayakta yolcu taşıma kapasitesi nedeniyle sahibine kazandırıyor. Bu yüzden İstanbul Otobüs A.Ş ihalesini kazananların da öncelikli tercihi oluyor. Yeni KENT LF’ler İstanbul’umuza ve Tuzla İçmeler Kooperatifi'ne hayırlı olsun.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir