Ocak 27, 2010

Otokar treyler ADR'li tanker ve frigorifik treylerde liderliğini açıkladı

Geçtiğimiz günlerde Otomotiv Sanayi Derneği’nin verilerine göre 2009'un küçük ve orta boy otobüs pazarında en fazla satış yapan marka olduğunu açıklayan Otokar, bu defa TAİD verilerine dayanarak liderliğini ADR'li tanker ve frigorifik treylerde de ilan etti. Otokar, frigorifik treylerde 9 yılı üst üste pazar lideri olarak kapattıklarını belirtti.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Otokar Şatış Müdürü Murat Tokatlı, ekip olarak çok yoğun şekilde çalıştıklarını, 2009 yılı başında frigofirik ve ADR sertifikalı treyler araçları satışlarına konsantre olmayı hedeflediklerini ve bu çalışmanın karşılığında hedeflerine ulaşarak pazar lideri oldukları için büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek şunları söyledi:

“Otokar’ın Ar-Ge olanakları ile kullanıcı isteklerinin, beklentilerinin üstün Otokar standartları ile birleşmesinin başarıyı getirdiğini vurgulayan Tokatlı, “Treyler üretimindeki 27 yılı aşan deneyimimiz, uzmanlığımız, ilklere imza attığımız projeler, araçlarımızın sahip olduğu uluslararası sertifikalar; üstün güvenlik ve çevre dostu uygulamalar Otokar markasını tercih edilmesinin diğer sebeplerini oluşturuyor.

Otokar, üretimini yaptığı treyler araçlarında gerekli olan tüm güvenlik ve üretim sertifikalarına sahip. Treyler alanında Avrupa’da ilk “Avrupa TİP Onayı” alan şirket. Otokar tankerlerinde ADR sertifikası bulunuyor ki bu alanda en deneyimli şirket olma özelliğine sahibiz. Türkiye’de çok yüksek sayıda filoların kurulması projelerini gerçekleştirerek önemli bir deneyim kazandık. Tankerlerin devrilmesine karşı güvenlik getiren R111 sertifikasını alan Avrupa’da 6 firmadan biriyiz. Bu özellikler bizi liderliğe taşıdı. Fruehauf Iceliner treylerde ise ATP ve HACCP hijyen sertifikalarına sahibiz. Bu üstün özellikler sayesinde Otokar 9 yıldır liderliğimizi devam ettirmeyi başardık.”

Otokar Fruehauf Iceliner'ın özellikleri

Otokar Fruehauf Iceliner araçlarında, müşterilerinin çekici tercihlerine bağlı olarak farklı alternatifler sunuluyor. Fruehauf Iceliner araçları, Almanya TÜV SÜD’den onaylı bozulabilir gıda maddelerinin uluslararası taşımacılığı ile ilgili ECE regülasyona uygun olan “ATP-C” sertifikası (FRC veya IR) ile müşterilerin hizmetine sunuluyor.

Otokar-Fruehauf, “Iceliner” modeli ile RAL 9010 inci beyazı ön boyalı CTP dış ve iç panellerin içine farklı izolasyon kalınlıklarında (Taban 130mm; yan duvar 65 mm; ön duvar tavan ve arka kapı 85 mm) sandviç konstrüksiyon blok izolasyon sistemi ile segmentinde en düşük ısı iletim katsayısına (K=0,32 W/mK) sahip araçları üretiyor.  Otokar-Fruehauf Iceliner semi-treylerleri, ATP-C sertifikasının yanısıra, HACCP hijyen sertifikası ile de sektöre sunuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir