Kasım 26, 2011

Otomobil AVM'si açılıyor

Türkiye’nin ilk otomobil alışveriş merkezi Otoport, Gül Yapı ve Kullar İnşaat’ın ortak projesi dahilinde Beylikdüzü’nde 120.000 m2’lik bir alana kuruluyor. Kapılarını Nisan 2012’de açmaya hazırlanan, 200 metrelik cephesiyle dev bir galeriyi andıracak olan otomobil alışveriş merkezi, birinci ve ikinci el otomobillerin yanında araba alınırken ihtiyaç duyulan her şeyi tek çatı altında buluşturmayı amaçlıyor.

Gül Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gül konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Otomobille ilgili her şey elinizin altında olduğu için otomobil almak hem kolay hem de çok hızlı olacak. Bir aracı satın almaya karar veren müşteri, kapora vermek ve aracı satın almak için beklemek zorunda kalmayacak. Kredi işlemlerini halledebilecekleri tüm bankalar burada elleri altında olacak. Ayrıca otomobil alım satımı için gerekli tüm kurumlar, noter, sigorta acenteleri, hepsi Otoport’ta” dedi.

İçişleri Bakanlığının yaptığı yasal düzenlemeler sonucunda, şehir merkezlerindeki ikinci el otomobil galerilerinin şehir dışına taşınmasını zorunlu hale getirdiğine dikkat çeken Ali Gül, “Otoport bu gerekliliğin karşılığı olarak tasarlandı. Ancak elbette Otoport sadece sıfır ve ikinci el otomobil galerilerinden oluşmayacak, ayrıca onlar için de bir adres olacak.

 Galericiler hazır işleyen bir sistem içerisinde geniş alanlara ve showroom’lara kavuşacaklar. İşletme maliyeti göz önünde bulundurulduğunda, burada pek çok imkân onlara hazır olarak sunulacak. Bununla birlikte her gün binlerce müşterinin ziyaret edeceği bir alanda satış yapma imkanını bulacaklar, bu da en az 2-3 kat fazla satış yapmaları anlamına geliyor. Otoport’u yılda ortalama 3.000.000 kişinin ziyaret edeceğini öngörüyoruz” diye konuştu.
 

Otoport’ta neler olacak?

120.000 m2’lik alana ve 200 m E5 cephesine sahip Otoport’ta; kafe ve restoranlar, Go-Kart pisti, çocuklar için akülü araç pistleri, 160 oto galeri, motor ve bisiklet galerileri, deniz araçları, yapı marketleri, banka şubeleri, sigorta acenteleri, noter, kafe ve restoranlar, go-kart pisti, kid-stop akülü araç pisti, hobi merkezi, tuning atölyesi, servis alanları, oto kuaförü birarada bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir