Ekim 31, 2008

Otomotiv 2008 Yan Sanayi Fuarı başladı

Otomotiv yan sanayisinin ana üreticiler ve müşterileriyle buluştuğu 14. Uluslararası Otomotiv Yan Sanayi, Yedek Parça, Aksesuvar ve Servis Ekipmanları Fuarı 30 Ekim 2008 tarihinde ziyaretçileriyle buluştu. 2 Kasım 2008 tarihine kadar sürecek olan fuar boyunca yeni pazar arayışındaki üreticiler, Türk ve Avrupa menşeili yan sanayicilerle buluşacak, bunun yanında Çin ve Tayvan'dan gelen ekipman üreticileri de ürünlerini sergileyecek.

Otomotiv 2008 fuarına, bu yıl Koneks, Anadolu Hidrolik, Frentek, Temel Conta, Mutlu Akü, Aydınsan, Webasto, Uğurlu Oto Cam ve Aktaş Grup'un aralarında yer aldığı 500'e yakın firma katılıyor. Bu firmalar içerisinde 125'inin yabancı firmaların oluşturduğu grupta Almanya, Polonya, Çek Cumhuriyeti, İran, Romanya, Ukrayna,n Tayland, Çin ve Tayvan gibi ülkelerden gelen firmalar bulunuyor.

20.000 metrekarede gerçekleşen fuara katılan ürün grupları arasında motor ve motor parçaları, iç ve dış lastikler, aktarma organları, emniyet aksamları, fren sistemi ve parçaları, süspansiyon parçaları, servis ekipmanları, aksesuvarlar, yan sanayi ürünleri, şasi aksam ve parçaları, oto camları ile elektrik ekipmanları ve aydınlatma sistemleri bulunuyor. Organizasyonun ziyaretçi profilleri arasında ise araç üreticileri, ithalatçılar ve ihracatçılar, toptancı, distribütör ve temsilcilikler, akaryakıt istasyon yöneticileri, OEM üreticileri, satın alma yetkilileri, teknisyenler ve mühendisler  yer  alıyor.

Fuara ayrıca Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Desteklemem İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) metrekare bazında destek veriyor. Destek, katılımcının durumuna göre 12 ile 40 metrekare arasında değişiyor. KOSGEB, toplam 1500 metrekarelik bir alanda destek veriyor.

Bununla beraber fuarda Dış Ticaret Müsteşarlığı tarafından Alım Heyeti düzenleniyor.  Bu programda ABD, Ürdün, Macaristan, Mısır gibi dünyanın farklı bölgelerinden 31 ülke katılıyor.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir