Kasım 10, 2010

Otomotiv Distribütörleri Derneği otomotivin “gladyatörlerini” belirliyor

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD), “ODD Satış ve İletişim Ödülleri, 2010 Gladyatörleri” adını verdiği yarışmayla; 2010 yılının en başarılı şirketlerini, ürünlerini ve projelerini ödüllendirecek. Yarışmada satış ve iletişim kategorileri altında 17 farklı dalda “Yılın Gladyatörleri” seçilecek.

Satış kategorisindeki ödüller, ODD veri tabanındaki yıllık satış miktarlarına göre belirlenecek. İletişim ödülleri içinse aday sayısı www.oddgladyator.com adresi üzerinden yapılacak halk oylaması ile üçe indirilecek. 31 Aralık 2010 tarihine kadar sürecek olan oylamadan sonra, son seçimi uzmanlardan oluşan jüri yapacak. Ödüller, 10 Ocak 2011 tarihinde düzenlenecek olan bir törenle sahiplerini bulacak.

Firmalara, ödüllere paralel olarak hazırlanarak ODD tarafından onaylanan ve bir yıllık kullanım hakkı olan logo/amblemler verilecek. Böylece hem firmalar, bu prestijli amblemleri yıl boyunca kampanyalarında kullanabilecekler.

Organizasyonun otomotiv sektörüne büyük bir ivme kazandırmasını umduğunu belirten ODD Başkanı Mustafa Bayraktar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bugüne kadar yapılmış en kapsamlı ve en görkemli ödül töreni ile sektörümüzün gücünü tüm Türkiye’ye göstermek istedik. Türk otomotiv sektörünün gladyatörleri, tüm üyelerimizin eşit hak ve fırsata sahip olduğu, kamuoyunun da katıldığı adil bir oylama ile belirlenecek. ODD olarak, biz sadece bu organizasyonun başarıyla gerçekleşmesini sağlıyoruz. Seçimi ise, tamamen satış miktarları, halkoyu ve saygın isimlerden oluşan jüri yapıyor. Bu organizasyon, üyelerimizin pazarlama, iletişim ve satış alanlarındaki başarılarını ödüllendirmekle kalmayarak, Türk otomotiv sektöründeki marka algısına da pozitif katkıda bulunacaktır. Ödüllendirmenin sonucunda kullanılacak olan ODD’nin gladyatörü amblemi, sektörümüzün yeni bir güvenilir ve prestijli referans belgesi olacak. Gelenekselleşmesi için sürekli çaba sarf edeceğimiz bu organizasyonun asıl hedefi ise; sektörün büyümesi, gelişmesi ve ilerlemesi için itici bir güç oluşturmaktır. ODD olarak, üzerimize düşen düzenleyici ve yaratıcı rolü başarıyla yerine getirmeye çalışıyoruz.”

Yarışmanın 2 kategorisinde verilecek ödüller şunlar:

Satış Ödülleri kategorisi; “En Hızlı Büyüyen Hafif Ticari Araç Markası”, “En Çok Satılan Hafif Ticari Araç Modeli”, “En Çok Satılan Hafif Ticari Araç Markası”, “En Hızlı Büyüyen Otomobil Markası”, “En Çok Satılan Otomobil Modeli”, “En Çok Satılan Otomobil Markası” ve “En Çok Satılan Marka”

İletişim Ödülleri kategorisi: “Yılın TV Reklamı”, “Yılın Gazete İlanı”, “Yılın Radyo Spotu”, “Yılın Dergi İlanı”, “Yılın Fuar Standı”, “Yılın PR/Etkinlik Uygulaması”, “Yılın Dijital Uygulaması”, “Yılın Outdoor Uygulaması”, “Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi” ve “Yılın Entegre İletişim Kampanyası.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir