Mart 18, 2011

Otomotiv sektörüne Gas Turkey 2011 fuarında destek plaketi verildi

Senexpo Uluslararası Fuarcılık'ın organize ettiği LPG, CNG, LNG Fuarı Gas Turkey 2011, 17 Mart 2011 tarihinde CNR Expo Fuar Alanı'nda kapılarını ziyarete açtı. Gaz üretici ve dağıtıcı firmalardan ölçüm cihazlarına kadar pek çok alanda faaliyet gösteren firmanın katıldığı fuarda son teknoloji gaz ekipmanları ve dönüşüm sistemleri sergileniyor. Fuarın ilk günü otomotiv sanayinin önemli firmalarının temsilcilerine, CNG pazarının Türkiye'de yaygınlaşmasına yaptıkları katkılardan dolayı birer plaket verildi.

Türkiye'de yaklaşık 2.3 milyon aracın otogaz kullanması ve yılda 250 bin civarında araç dönüşüm kitinin satılmasına paralel olarak gerçekleşen Gas Turkey 2011 fuarına yerli ve yabancı çok sayıda şirket katılım gösterdi. Türkiye'nin 2007 sonu itibarıyla otogaz kullanımı açısından dünyanın ikinci, Avrupa'nın ise birinci büyük pazarı olması da Avrupa'dan Uzakdoğu ülkelerine kadar pek çok yabancı şirketin fuara katılımını sağladı. 5600 metrekare net alan üzerinde 150 firma fuarda katımcı olarak yer alırken, KOSGEB, Türkiye LPG Derneği, ODİDER, ÇMO, KMO, Botaş, TOMDER, GAZDER, ALSİAD, İOSB, MMO, Likpetder, Enerji Ekonomisi Derneği gibi dernek ve odalar da fuarı destekleyenler arasında bulunuyor.

Fuar profili içerisinde ise LPG, CNG, LNG sinai gazlar üretici ve dağıtıcı firmalar, otogaz kit üreticileri , distribütörleri, otogaz dönüşümcüleri, istasyon ekipman üretici ve ithalatçıları, tüp dolum tesisi ekipman üreticileri, basınçlı kaplar üretici ve ithalatçıları, gaz ölçüm cihazları, gaz depolama, taşıma sistemleri, mühendislik, proje ve taahhüt yazılım firmaları bulunuyor.

Fuarda CNG'li araçların Türkiye'de yaygınlaşmasına katkıda bulunan otomotiv sanayinin önemli firmalarının temsilcilerine de plaket sunuldu. Plaket alan isimler ise sırasıyla şöyle:
Man Türkiye Otobüs Satış Bölge Yöneticisi Said Kardak
Otokar Kamu Satışları Birim Yöneticisi İhsan Kars
Temsa Global Otobüs Pazarlama Yöneticisi Ekrem Özcan
Fiat Marka Direktörü Okan Baş
BMC İstanbul Bölge Müdürü Erdal Eroğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir