Temmuz 30, 2010

Otomotiv sektörünün beklediği fuar İstanbul'da başlıyor

Türk sanayisinin ve ihracatının lokomotifi otomotiv sektörü, 25-28 Kasım 2010 tarihleri arasında İstanbul'da CNR Expo Fuar Merkezi'nde düzenlenecek 16.Uluslararası Otomotiv Yan Sanayi, Yedek Parça, Aksesuar ve Servis Ekipmanları Fuarı’nda buluşuyor.

2009 yılında yaşanan krizin etkilerini üzerinden atmaya başlayan sektör, yılın ilk 6 ayında ihracatını geçen yılın aynı dönemine göre %20 arttırarak, 8,2 milyar dolara çıkardı. Toparlanmanın etkisiyle fuara katılım da geçen yıla göre %100 arttı. 2009'da 200 yerli sektör öncüsünün yer aldığı fuara bu yıl, 400’ün üzerinde firmanın katılması bekleniyor.

Aralarında Koneks, Anadolu Hidrolik, Asaş Filtre, Temel Conta, Standart Yay gibi sektörün önde gelen firmalarının katılacağı fuara; Almanya, Fransa, İtalya, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Slovenya, İsrail, İran, Irak, Suriye, Lübnan, Fas, Tunus, BDT(Bağımsız Devletler Topluluğu) ülkelerinden ziyaretçi bekleniyor.

Fuarın katılımcı ülkeleri ise Almanya, Hollanda, Fransa, İngiltere, İtayla, Malezya, Çin, Tayvan, Tayland, Pakistan, Hindistan, Suudi Arabistan, Güney Afrika ve Umman.

Fuarda; Otomotiv Yan Sanayi, Yedek Parça, Aksesuar ve Servis Ekipmanları Fuarı'nda, tüm yedek parça ve yenileme ekipman üreticileri ziyaret edilebilecek.

Fuarı, araç üreticileri, ihracatçılar ve ithalatçılar, toptancı, distribütör ve temsilcilikler, OEM üreticileri, montaj atölyesi sahipleri, yetkili servis ve garaj görevlileri, akaryakıt istasyon yöneticileri, ilgili kamu kuruluşları ve belediye yetkilileri, nakliye / ulaştırma şirketleri, tamirhane sahipleri, satın alma yetkilileri, teknisyenler ve mühendisler katılacak.

16.Uluslararası Otomotiv Yan Sanayi, Yedek Parça, Aksesuar ve Servis Ekipmanları Fuarı bu yıl, 25-26-27 Kasım'da 11.00-19.00, 28 Kasım’da ise 11.00-18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir