Şubat 27, 2007

Otomotiv sektörünün önemli dernekleri C.V. İstanbul Ticari Araçlar ve Yan Sanayi Fuarı için bir araya geldiler

Yolcu ve yük taşımacılığında kullanılan ticari araçların en yeni modelleri, 21 – 25 Kasım 2007 tarihleri arasinda TÜYAP Beylikdüzü'nde düzenlenecek fuarda boy gösterecek.

TÜYAP'ın OSD Otomotiv Sanayi Demeği (OSD), Ticari Araç ithalatçıları Demeği (TAID) ve Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Demeği (TAYSAD) işbirliği ile düzenlediği C.V. İstanbul, istanbul Ticari Araçlar ve Yan Sanayi Fuarı 21-25 Kasım 2007 tarihleri arasinda gerçekleştirilecek.

Ticari araçlar sektöründe güç birliğinin de önemli bir göstergesi olarak tanımlanan İstanbul Ticari Araçlar ve Yan Sanayi Fuarı'nda ticari araçların en yeni modelleri tanıtılacak.

Türkiye ekonomisinin en önemli sanayi kollarından biri olan otomotiv sektörünün gelişmesi ve uluslararası ticarete yeni bir ivme getirmesi açisindan olduğu kadar, yarattığı katma değer bakimindan da son derece önem taşıyan bu fuar çerçevesinde, TÜYAP tarafindan hem yurtiçinde, hem de yurtdışında çok kapsamlı bir tanıtım çalişmasi yürütülüyor.

TÜYAP İcra Kurulu Başkanı Serdar Yalçın, “C. V. İstanbul, İstanbul Ticari Araçlar ve Yan Sanayi Fuarı, Türk otomotiv sektörünün TÜYAP'a duyduğu güvenin de bir işaretidir. TÜYAP, OSD, TAÎD ve TAYSAD'm dev işbirliğiyle hazırlanan bu fuar, kuşkusuz Türkiye ekonomist üzerinde de büyük bir katma değer yaratacaktır” dedi.

Avrasya'nın en büyük fuarı
Ülkemizde ticari araçlar sektöründe son yıllarda yapılan yatırımların toplu olarak sergileneceği fuar, Avrasya'nın en geniş kapsamlı ve en fazla katilimcisi olan fuarı özelliğin! taşıyor. Sektörün önde gelen tüm firmalarınm katılımı ile gerçekleştirilecek bu dev organizasyon 60.000 metre kare kapalı alanda hazırlanıyor.

Fuarcılık sektörünün en köklü kuruluşu olan TÜYAP çatışı altında bir araya gelen Türk otomotiv sektörünün dev kuruluşları görkemli etkinliklere hazırlanıyorlar.

Türk otomotiv sanayinin dünya çapındaki atılımım gözler önüne serecek olan fuarda, ticari araçlar, ekipmanlar ve yan sanayideki yenilikler ilgilileriyle buluşacak. Hem yolcu, hem de yük taşımacılığında kullanılan ticari araçlar, en büyüğünden en küçüğüne kadar C.V. İstanbul Ticari Araçlar ve Yan Sanayi Fuarı'nda sergilenecek.

Sektör lideri firmaların katılımıyla gerçekleşecek olan fuarda; yolcu taşımacılığında kullanılan araçlardan, otobüsler, midibüsler, minibüsler; ağır ticari araçlardan, kamyonlar ve çekiciler; hafif ticari araçlardan; kamyonetler ve pick-up'ların yanı sıra;
kamyon römorkları, treyler ve panel van'lar yer alacak. Ayrıca; treyler ve kamyonlar için üst yapımcıları, aks üretimi, şanzıman üretimi, ısıtma ve soğutma sistemleri, fren sistemleri, haberleşme sistemleri, motor yağları, koruyucu yağlar, lastikler, servis ekipmanları, yedek parça ve aksesuar gibi yan sanayi ürünleri de görülebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir