Aralık 14, 2006

Otomotivciler ICAT 2006 geleceği konuştu

Otomotiv sektörünün tüm aktörleri arasında yakın ilişkiler oluşturmak ve bilginin aktarılmasını sağlamak amacıyla daha önce 2000 ve 2004 yıllarında düzenlenen Uluslararası Otomotiv Teknolojileri Konferansı ICAT’ın üçüncüsü,  İstanbul Teknik Üniversitesi, Otomotiv Sanayii Derneği, Otomotiv Teknolojileri Araştırma Merkezi ve Sabancı Üniversitesi’nin katılımıyla gerçekleştirildi.

Ford Otosan tarafından organize edilen ve Avrupa Birliği 6. Çerçeve Programı etkinliği olarak kabul gören “”Uluslararası Otomotiv Teknolojileri Konferansı ICAT 2006″”ya otomotiv endüstrisinin önemli isimleri ve akademisyenler katıldı. Ana teması “”Avrupa Birliği Perspektifinde Otomotiv Teknolojilerinin Geleceği için Bir Yol Haritası””olarak belirlenen konferansın başkanı ve Ford Otosan ArGe Koordinatörü Dr. A. Murat Yıldırım; “”Bu yıl, Avrupa Birliğinden üst düzey yöneticiler ve Türk Otomotiv sektörünü biraraya getirerek, önümüzdeki 30 yılın yol haritasının tartışılmasının amaçladık. Bu kapsamda  ileri teknolojili motor ve araç sistemleri ile bu teknolojilere uyumlu yakıt ve yağ komponizasyonlarının da yer aldığı 34 makale ve sunumda ülkeler ve bakış açıları ortaya kondu. Ayrıca, AB Autocam ve Spice projesi üyelerinin desteğiyle iki ayrı seminer çalışması da yer aldı”” dedi.

Açılışta söz alan OSD (Otomotiv Sanayi Derneği) Başkanı ve  Ford Otosan Genel Müdürü Turgay Durak ise konuşmasında Türk otomotiv sektörünün ticari, tasarım ve homologasyon bakımlardan bütünüyle AB’ye entegre olduğunu ve bu başarıyı sürdürmek ve geliştirmek için geleceğe dönük hedefleri ve beklentileri yükselttiklerini  söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir