Kasım 26, 2007

OtoPratik yatırımları hızlandı

Brisa, Bridgestone ve Lassa markalarının binek otomobil ve hafif ticari araç lastiklerinin, jant, akü, motor yağı ve aksesuarların  satışını yapan, ayrıca filtre, fren, amortisör, silecek, buji gibi parçaların değişimi gibi temel oto bakım hizmetlerinin yanı sıra periyodik bakım, ön takım tamiri, far ayarı hizmetlerini sunan “OtoPratik” mağazalar zinciri yatırımlarına hız verdi. Brisa, OtoPratik’lerden biri olan Arıcıoğlu Mağazası’nın resmi açılışını 23 Kasım tarihinde gerçekleştirdi. Brisa Genel Müdürü Bülent Savaş, OtoPratik mağazalarıyla hızlı servis hizmetlerini kurumsal bir yapıya kavuşturduklarını kaydederek, mağaza sayısının 2008 yılında 25’e, 2010 yılında 50’ye ulaşacağını belirtti.

Brisa Genel Müdürü Bülent Savaş sözlerine şöyle devam etti: “Avrupa ve Amerika’da oldukça yaygın olan ‘hızlı oto bakım’ satış ve servis noktaları konseptine Sabancı güvencesiyle Türkiye’de yeni bir soluk getiriyoruz. Önümüzdeki yıllarda hızla yaygınlaştırmayı hedeflediğimiz OtoPratik mağazalarıyla, satış ve servisteki hizmet gücümüzü ortaya koyuyoruz. Brisa olarak biz de müşterilerimizin daha fazla noktada hizmet verme beklentilerini karşılıyor ve OtoPratik mağazalar zincirine yatırım yapmaya devam ediyoruz.”

Brisa’nın İstanbul’da 3, Ankara’da 3, Konya’da 1 ve Diyarbakır 1 olmak üzere toplam sekiz OtoPratik mağazası bulunuyor. Brisa, OtoPratik mağazalarını başta büyük şehirler olmak üzere Türkiye çapına yaymayı hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir