Mart 21, 2011

Öz Volkan Petrol Ürünleri Nakliyat'tan dev tanker yatırımı

Yurtiçindeki 13 havaalanının Jet A-1 yakıt nakliyesini gerçekleştiren, bunun  yanı sıra Tüpraş, Türkiye Şeker Fabrikaları gibi kurumlara nakliye hizmetleri veren Öz Volkan Petrol Ürünleri Nakliyat, filo parkına 25 Kassbohrer tanker ekledi. Öz Volkan, toplam 1 milyon 800 bin Euro değerinde araç yatırımı yaptı.

Öz Volkan Petrol Ürünleri Nakliyat, satın aldığı 25 adet aracın son 5'ini 21 Mart 2011'de, Tırsan'ın Samandra Tesisleri'nde düzenlenen törenle teslim aldı. Teslimat töreninde; Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu ve Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Altun ile Volkan Group Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Çeker hazır bulundu.

Volkan Group Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Çeker, Gaziantepli bir firma olarak araç alımında, yetkili servis ağının Gaziantep'te de olmasına dikkat ettiklerini belirterek, Tırsan'ı hem servis ağı hem de kalitesine duydukları güven nedeniyle tercih ettiklerini söyledi.

Sırada yeni damper tanıtımı ve tesis temel atma töreni var

Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu tören sırasında yaptığı konuşmada, tüm yeniliklerini Nisan ayında gerçekleştirecekleri tanıtım etkinlikleriyle sektöre duyuracaklarını açıkladı. Bu yeniliklerin arasında yeni damperin sektöre tanıtılması ve yeni tesisin temel atma töreni bulunuyor.

Yeni tesiste tam otomasyon sistemleri yer alacak. Kaynaklı otomasyon, robot gibi tüm teknolojik makinelerin bulunacağı tesisin açılışı ise Eylül ayında planlanıyor. Günlük 25 adetlik araç üretim kapasitesi böylece 36'ya çıkacak. Yeni tesisle birlikte Tırsan'ın ürün çeşitliliğinin de artacağı ifade ediliyor.

Nuhoğlu'ndan Basınçlı Kaplar Yönetmeliği'ne dikkat çağrısı

Nuhoğlu, ADR yönetmeliğinin artık tüm taşımacılar tarafından bilindiğini ve yatırım yapacak olan firmaların yönetmeliği uyguladıklarını fakat en az ADR kadar önemli olan bir başka konuya; Basınçlı Kaplar Yönetmeliği'ne dikkat edilmediğini söyledi. Avrupa Basınçlı Kaplar Yönetmeliği 97/23/AT- 97/23/EC'nin  Sanayi veTicaret Bakanlığı tarafından 2004'te yürürlüğe alındığını fakat denetimlerinin yapılmadığını belirtti. Nuhoğlu; “Testlerden geçirilerek 0.5 Bar'da çalışması gereken araçlar, bu kurallara uymuyorlar, şehirlerde tehlike saçıyorlar. Bu araçların denetimlerinin yapılmaması, kendi ayağımıza kurşun sıkmaktır. Bu durum, haksız rekabeti de doğuruyor” diye konuştu.
 
2011 değerlendirmesi
 
Nuhoğlu, Tırsan'ın 2011 yılını da değerlendirdi. 2011'in Ocak ve  Şubat ayında 800'ün üzerinde araç üretimi yaptıklarını ve TAID üyelerini kapsayan yurtiçi satış rakamlarına baktıklarında, bu dönemde %50'nin üzerinde bir pazar payına sahip olduklarını söyledi. Nuhoğlu, tenteli perde, frigoya verdikleri  ağırlığın devam ettiğini ve toplam satışları  içerisindeki en büyük payı akaryakıt araçlarının oluşturduğunu da sözlerine ekledi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir