Kasım 26, 2010

Öztreyler'den Onur Taahhüt'e yeni üretim hidro mekanik kapaklı damperler

Damper üretiminde uzman firma Öztreyler, Ankara menşeili Onur Taahhüt/Çetin İşletmeleri'ne 20 araçlık kamyonüstü damper teslimatı gerçekleştirdi. Yıl boyunCa Öztreyler'den damper alımı yapan Onur Taahhüt, 2010'u kapatırken toplamda 110 adet Öztreyler marka damperi işletmesine katmış oldu. Teslim töreninde Öztreyler Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Dal ve Onut Taahhüt/Çetin İşletmeleri adına ise firma sahipleri Onur Çetinceviz ve İhsan Çetinceviz hazır bulundular.

20 metreküplük küvet tipi damperler Mercedes Axor kamyonlarının üzerlerine monte edilerek firmaya teslim edildi. Öztreyler Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Dal, yaptığı açıklamada satışı gerçekleşen damperleri hidro – mekanik kapaklı olarak geliştirdiklerini belirtti. Dal, hem hidrolik hem de mekanik olarak çalışan küvet tipi damperlerin yeni geliştirdikleri bir model olduğunu vurguladı. 2010 yılının başından beri damper ve damper ekipmanları konusunda Onur Taahhüt/Çetin İşletmeleri'nin tamamıyla Öztreyler ile çalıştığını belirten Dal, bu güçlü işbirliğinin devam edeceğini temenni ettiklerini sözlerine ekledi.

Kamyonüstü damperde Öztreyler Çeşitliliği

Son olarak Hidro-Mekanik kapaklı damperini piyasaya sunan Öztreyler, yarı römork çeşitlerinde olduğu gibi kamyonüstünde de farklı kamyon aks seçeneklerine göre damperler sunuyor.Markanın 3 Akslı kamyonlara 16 m3 ten 22 m3e kadar, taşıyacağı yük cinsine göre 3 mm'den 12 mm'ye kadar seçenekleri bulunuyor. Yine 4 akslı kamyonlarda da 8 m3 ten 27 m3e kadar taşıyacağı yük cinsine göre 3 mm’den 12 mm’e kadar damperler üretiyor. Firma, malzeme olarak ise 450-490 brinel olan aşınma çelikleri veya Erdemir 6252 ve üstü siyah sac çelikleri kullandığı gibi, Avrupa'dan Hardox, Ruukkii Sacci gibi ünlü çelik markalarını da tercih ediyor.

Onur Taahhüt

Karayolları ulaşım alt yapılarında çalışmalar gerçekleştiren Onur Taahhüt, 1981 yılında Çetin İşletmeleri adı altında faaliyete başladı. 1981 – 1990 yılları arasında Türkiye Cumhuriyeti Karayolları Genel Müdürlüğüne bağlı muhtelif bölgelerde, devlet ve il yollarında yol yapım ve onarımı ile ilgili çalışmalar yürüten firma, 1991 yılında Onur Taahhüt Taşımacılık ve Ticaret Limited Şirketi'ni kurdu. Yurtdışında çeşitli ülkelerde de işleri bulunan firmanın makine parkında her türlü alt yapı ve asfalt işini yürütecek sayıda ekipman bulunuyor. Makine parkının bakım, onarım ve yenilenme işleri ise merkez şantiyesinde kurulu bulunan atölyesinde yürütülüyor ve  burada makine, şase, motor, kaporta, döşeme, boyama gibi her türlü onarımlar yapılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir