Şubat 25, 2010

Petrol Ofisi 2009 finansal sonuçlarını açıkladı

Petrol Ofisi,  2009 yılı net satış tutarının 14,095 milyar TL (9,119 milyar ABD Doları), net karının ise, bir önceki yıla göre % 185 oranında artışla 287,4 milyon TL’ye (186 milyon ABD Doları) ulaştığını açıkladı.

Şirketin 2009 yılı finansal sonuçlarını değerlendiren Petrol Ofisi CEO’su Melih Türker,  geçen yıl küresel kriz ile birlikte, hem serbest piyasa yapısındaki aksamaların, hem de akaryakıt ürünleri üzerindeki vergi artışlarının, sektördeki kuruluşları ve tüketicileri oldukça zorladığını belirterek:

 
“2009 yılında temel önceliğimiz, krizin ve diğer olumsuzlukların işimiz, iş ortaklarımız ve çalışanlarımız başta olmak üzere tüm paydaşlarımız üzerindeki etkisini minimumda tutmak, müşteri odaklı çalışmalarımıza ve yatırımlarımıza planlı olarak devam etmek oldu. Verimliliği artırma ve masraf bazımızı daha etkin bir şekilde kontrol etme yönünde aldığımız önlemlerle başarılı bir performans sergiledik.
 
2010 ve sonrasında bizleri belki daha iyimser, ancak kesinlikle daha atak ve talepkar bir rekabet ortamı bekliyor.2010 yılı ve sonrasında da, her zaman olduğu gibi işin odağına müşterilerini yerleştireceğiz. Bir yandan müşteri odaklı çalışmalarımızı sürdürürken, diğer yandan da portföyümüzü daha verimli hale getirerek, çeşitlendirmek hedefiyle hareket edeceğiz. Aynı zamanda, büyüme performansımızı sürdürülebilir kılmak amacı ile ihtiyatı elden bırakmayacağız. Masraf bazımızı sürekli gözetmeyi,  ve verimliliği artırıcı yoğun çabalarımızı sürdürürken; iş yapma biçimlerimizi de sürekli gözden geçirmek ve geliştirmek üzerinde çalışacağız. Büyük Petrol Ofisi Ailesi olarak uzun yıllardır olduğu gibi ülkemiz için değer üretmeye devam edeceğiz” şeklinde açıklamada bulundu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir