Şubat 14, 2006

Petrol Ofisi GP2'de takım sponsoru

Son yıllarda piyasaya sunduğu yeni ürünler ve altyapı yatırımları ile dikkat çeken Petrol Ofisi, dünya çapında adını duyurmak amacıyla prestijli motorsporlarına sponsor olma projesini devam ettiriyor . 2006 yılı nda gerçekleştirilecek Formula 1 yarışlarının Türkiye ayağının isim sponsoru olan Petrol Ofisi, şimdi de Formula 1’in bir alt kategorisi GP2’de takım sponsoru olarak uluslararası motor sporlarında ikinci adımı attı. GP2’de yarışacak takım Petrol Ofisi FMS Team olarak uluslararası programda alacak . Takımın pilotu ise Jason Tahincioğlu.

14 Şubat 2005 tarihinde İstanbul Swiss Otel’de tanıtımı yapılan sponsorluk anlaşması ile ilgili bilgi veren Petrol Ofisi Genel Müdürü Jan Nahum yaptığı konuşmada, Petrol Ofisi FMS Team ve F1 organizasyonu n gerek Türkiye’nin, gerekse Petrol Ofisi’nin dünya çapında tanıtımına büyük katkı yapacağını dile getirdi.

Türk pilot Jason Tahincioğlu ise toplantıda yaptığı konuşmada: “Petrol Ofisi sponsorluğu ülkemizin uluslararası tanıtımına katkı sağlayacaktır. Petrol Ofisi akaryakıt dağıtımında sınırları zorlayan ve ilklere imza atan atılımını , ürün-altyapı-hizmet konularında yeni sınırlara taşıyarek devam ettirecektir “ dedi.

Toplantıda söz alan ünlü F1 pilotu Giancarlo Fisichella da “Formula l Turkısh Grand Prıxe” sponsor olan Petrol Ofisi, F1'e en yakın teknolojide ve hızda araçların kullanıldığı GP2'da aktif rol alarak çok önemli bir adım atmıştır. GP2, araç teknolojisinin yanı sıra takım çalışmasının ve pilotların yeteneğinin sınandığıbir platformdur” şeklinde konuştu.

Renault takımında F1 2005 sezonu ilk yarışın şampiyonu Giancarlo Fisichella, sıralama turlarında aldığı iyi derecelerle dikkat çekiyor. Profesyonel pilotluğunun yanı sıra FMS Team takımının ortağı da olan Fisichella, genç sürücüleri motorsporlarına kazandırmak için çaba harcıyor. Fisichella ‘nın pilotluk kariyerinin ardından motorsporlarında takım yöneteciliği yapması bekleniyor.

5 yaşında yarış pistleri ile tanışan Jason Tahincioğlu, GP 2’de deneyiminin olmamasına rağmen Fisichella gibi profesyonel bir pilotun ortağı olduğu FMS takımı ile kısa sürede deneyim sahibi olacağını belirtiyor. Jason Tahincioğlu ile birlikte Petrol Ofisi FMS Team'de yarışacak olan İtalian F.3000 yarışının şampiyonu İtalyan asıllı diğer pilot Luca Filippi de, 2006 yılının ın kendileri için 2007 yılı şampiyonluk hedeflerine hazırlık yaptıkları bir yıl olacağını belirtiyor.

GP2’de Yarışacak Petrol Ofisi FMS Team Aracının Özellikleri

Motor hacmi 4000 cc, V8
Sürücü ile arabanın ağırlığı 670 kg Beygir gücü 600 Bg
0’dan 100 km’ye çıkış süresi 2.95 saniye 0’dan 200 km’ye çıkış süresi 6.70 saniye
maximum hız 330 km/s

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir