Mart 23, 2006

Petrol Ofisi zirveye göz dikti

27 Mart-11 Haziran tarihleri arasında rünyanın en yüksek noktası olan Everest’e tırmanacak ilk Türk takımı, Petrol Ofisi sponsorluğunda yola çıkıyor. 

Konu ile ilgili düzenlenen basın toplantısında bir konuşma yapan Petrol Ofisi Genel Müdür Jan Nahum “Türkiye bir çok konuya artık daha global bakıyor. Gümrük Birliğine üye, Avrupa Birliği üyesi olmayan tek ülkeyiz. Ortadoğu’nun en gelişmiş sanayisine sahibiz. Bizde petrol ofisi olarak Türkiye’nin sınırları zorlamasına katkı da bulunan çeşitli etkinliklere sponsor olmaktayız. Formula 1 ve GP2 Petrol Ofisi Team sponsorluğunun ardından şimdi de Evereste tırmanacak Türk Takımına sponsor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Türk takımı Everest’in tepesine Türk bayrağı ve Petrol Ofisi bayrağını dikecektir” dedi. 

4’ü bayan, toplam 11 dağcıdan oluşan ekip ilk oksijensiz tırmanış gerçekleştirmeye çalışacak Türk ekibi olmasının yanısıra, aynı zamanda ekipteki bayan dağcılar Everest’in zirvesine tırmanacak ilk Türk bayan sporcuları oluşturacaklar. 27 Mart tarihinde başlayacak serüven 75 gün sürecek ve Türk ekibi 11 Haziran tarihinde yurda dönecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir