Ağustos 28, 2010

Peugeot 2 yeni modelle Moskova Otomobil Fuarı'nda

Peugeot, 200. yılında, 2010 Uluslararası Moskova Otomobil Fuarı’nda 2 yeni model ve 3 yenilikçi konsept aracı sergileyeceği iki orijinal standı ile yerini alıyor.

İki Peugeot standının orijinal konsepti, marka’nın yeni sloganı “Motion & Emotion” ile uyumlu olarak tasarlandı.

Dünya prömiyerinde Rusya’da tanıtılan Peugeot 3008 Crossover, farklı otomobil segmentlerini bir kasa içinde uyumlu bir şekilde bir araya getiren yapısıyla dikkat çekiyor.

3008’in yanı sıra, Peugeot standı aynı zamanda HYbrid4’ün konsept versiyonunu tanıtıyor. Dünyanın bu ilk 4×4 dizel hibrid otomobili de standta meraklılarına sunuluyor.

Marka’nın yeni tasarım stilinin sembolü olan özel spor coupe RCZ de Peugeot’nun bir diğer yeniliği.

Yine Peugeot standında yer alan, Kaluga’da üretilen Peugeot 308, Peugeot’nun bu yıl Rusya’daki ticari başarısında önemli bir rol oynadı. Peugeot 308 de aracı Rusya’nın kendine özgü iklim ve yol koşullarına adapte eden özel Rusya paketi ile donatıldı. Araç, 11 000 kilometrelik Moskova-Irkoutsk-Moskova dayanıklılık rallisinde test edildi.

Rus müşteriler ayrıca, daha sonra 2010 Ekim başındaki Paris Otomobil Fuarı’nda da tanıtılacak Peugeot SR1 konsept modeliyle tanışma olanağı bulacaklar. SR1 yeni Grand Tourisme otomobil konseptini ortaya koyuyor. Araç, Peugeot markasının yeni tasarım stilinin bir göstergesi.

Elektrikli Peugeot'lar da fuarda

BB1 kavram modeli ile Peugeot günümüzün ve geleceğin şehir içi ulaşımihtiyaçlarına cevap vermeyi hedefliyor. 2,5 metre uzunluğu ile dört kişiye ulaşım olanağı sunan BB1, çevreye de daima saygılı. 4,5 metreyi aşmayan dönüş çapı ve 150 kilometrelik menzili ise iOn’un dikkat çeken diğer özelliklerinden bazıları.

Rus otomobil severler, Peugeot standında ayrıca 107, 207 ve 207CC, 407 Coupe, 4007, 308SW, 308CC ve ticari Partner Tepee gibi önceden aşina oldukları diğer modelleri de yakından görecekler.

Peugeot markasının iki yüz yıllık tarihi ise Peugeot standında bu yıl yerine alacak olan 1938 model Peugeot 402B Légère ile sembolize ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir