Mart 18, 2010

Peugeot'da yeni satış ve pazarlama organizasyonu kapsamında değişiklikler

Yeni satış ve pazarlama organizasyonu kapsamında, Peugeot'da yeni yapılanmalar ve atamalar gerçekleşti. Daha önce Uluslararası Direktörlük bünyesinde yer alan Türkiye  bölge değiştirerek Güney Avrupa Direktörlüğü’ne geçti. Güney Avrupa Direktörlüğü’nde Türkiye’nin yanı sıra İspanya, Portekiz, İtalya, Yunanistan, Kıbrıs ve Malta bulunuyor.

Yeni Genel Müdür Nisan'da iş başı yapıyor

Vincent Rambaud, 2 Nisan 2010’dan itibaren Peugeot Markası’nın Genel Müdürü olarak atandı. Rambaud, PSA Markalar Bölüm Başkanı Jean-Marc Gales’e bağlı olarak görev yapacak. Rambaud, daha önce, PSA Grubu’nun Güney Amerika Bölge Direktörü görevini yürütüyordu.

Markalar Bölüm Başkanı Jean-Marc Gales “Vincent Rambaud’nun uluslararası pazarlarda edindiği deneyim, yeni kimliğinden ve derinlemesine yenilenen ve zenginleştirilen ürün gamından güç alan Marka’mızın yeniden büyüme dinamiği sürecine girdiği bir dönemde, Peugeot’nun globalleşme hedefine ulaşmada başarılı olmamızın teminatını oluşturuyor” dedi.

Yeni direktörlükler

2 Nisan 2010 tarihinden itibaren Peugeot’nun satış, pazarlama ve ticari faaliyetleri Genel Müdürlük bünyesinde dört direktörlük altında toplanıyor. Bunlar: Olivier Veyrier’nin sorumluluğundaki Fransa Direktörlüğü, Olivier Dardart’ın sorumluluğundaki Almanya, İngiltere, İrlanda, Avusturya, İsviçre, Hollanda, Belçika ve Lüksemburg, Baltık ülkeleri, İskandinav ülkeleri, Orta ve Doğu Avrupa ülkelerini kapsayan Kuzey Avrupa Direktörlüğü, Rafael Prieto’nun sorumluluğundaki İspanya, Portekiz, İtalya, Yunanistan, Kıbrıs, Malta ve Türkiye’yi kapsayan Güney Avrupa Direktörlüğü, Jean-Philippe Imparato’nun sorumluluğundaki öncelikli gelişme bölgeleri (Güney Amerika, Çin, Rusya) ile Marka’nın operasyonel faaliyet gösterdiği tüm diğer pazarları (Afrika, Asya-Pasifik, Orta-Doğu …) kapsayan Uluslararası Direktörlük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir