Kasım 18, 2008

PO 3. çeyrek sonuçları açıklandı

Petrol Ofisi’nin, uluslararası finansal raporlama standartlarına uygun olarak hazırlanan 2008 yılı 3. çeyrek dönemi mali tablolarına göre, net satış tutarı geçen yılın aynı dönemine oranla %35 artışla 13.390 milyon YTL (10,984 milyar ABD Doları); faiz, vergi ve amortisman öncesi karlılığı  %37 artışla 669 milyon YTL (549 milyon ABD Doları) olarak gerçekleşti. Petrol Ofisi’nin net karı ise ilk dokuz aylık dönemde 249 milyon YTL oldu.

2008 yılı üçüncü çeyrek finansal döneminde satış hacmini bir önceki yılın aynı dönemine göre %37 oranında artıran Petrol Ofisi, operasyonel karlılıktaki artış grafiğine yeni ürün ve uygulamalarla ivme kazandırdı.

Petrol Ofisi CEO’su Melih Türker, şirketin üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını şöyle değerlendirdi: “Müşteri beklentilerini en üst seviyede anlamak, buna uygun ürün ve hizmetler geliştirmek hedefindeki bir şirket olarak, yaygın istasyon ağı, sürekli artan hizmet kalitesi ve tüm segmentleri kapsayan hizmet çeşitliliği ile liderliğimizi korumaktayız. 2008 yılının ilk dokuz aylık döneminde elde ettiğimiz satış hacmi ve karlılık, müşteri memnuniyetine yönelik çalışmalarımızın ve doğru projelere, işbirliklerine imza atmamızın sonucudur.”

Positive Card üye sayısı artıyor

Bu arada, Petrol Ofisi’ nin yaklaşık 2.000 istasyonunda kullanıma sunduğu ve müşterilerinin hayatını kolaylaştırmayı amaçlayan Positive Card hizmeti sürüyor. Yılbaşından bu yana 1.300.000 kişinin dahil olduğu sistem ile PO istasyonundan akaryakıt veya PO Gaz alan Positive Card sahipleri araçlarından inmeden ödeme yapabiliyor ve yapılan alışverişlerinde biriken puanlarla çeşitli ödüller kazanabiliyorlar. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir