Şubat 15, 2010

Porsche, 911 Turbo S'i geliştirdi

Porsche AG’nin mühendisleri, spor otomobil modeli olan Porsche 911 Turbo S'i geliştirdi.
 
Otomobil, değişken türbin geometrili iki adet turboşarj tarafından takviye edilen güç ve 911 Turbo’ya göre 30 beygir gücü artışla 530 bg’ye çıkan altı silindirli boxer tipi motoruyla Porsche yetkilileri tarafından sınıfının en iyisi olarak tanıtılıyor.

Azami torku 700 Nm olan 911 Turbo S, normal 911 Turbo’da opsiyonel olarak verilen bütün yüksek teknoloji ürün özelliklerine standart olarak sahip. Yeni 911 Turbo S, 100 kilometrede 11,4 litrelik yakıt tüketiyor.

Araç 7 ileri PDK şanzımanla sunuluyor.  Tahrik kuvvetini dört tekerlekten çekişli ‘Porsche Çekiş Yönetimi’ne aktarıyor. Arka akstaki mekanik diferansiyel de dahil olmak üzere, daha yüksek bir standarda getirilen sürüş güvenliği, Porsche Tork Yönlendirme Sistemi ve Dinamik Motor Taşıyıcıları ile sağlanıyor. Yine standart olarak temin edilen ‘Sport Chrono Paketi’nde yer alan Launch Control ile hareketsiz konumdan 100 km/s’e 3,3 saniyede çıkan yeni 911 Turbo S, 200 km/s’e ise 10,8 saniyede ulaşıyor.

Hafif ve ısıya karşı dirençli olan Porsche Seramik Kompozit Frenler ile donatılan ve azami hızı 315 km/s olan yeni 911 Turbo S, durma gücü ve frenlerin kontrollü uygulanması bakımından da yüksek performans sergiliyor.

Son beş yıl içindeki ilk Turbo S olan 911 Turbo S’in önemli özellikleri arasında; viraj farları, merkezi kilitli RS Spyder tasarımlı 19 inç jantlar, vites değiştirme kollarının yer aldığı üç kollu spor direksiyon, uyarlanabilir spor koltuklar, hız sabitleyici sistem, CD/DVD değiştirici ile Siyah/Krem ya da Siyah/Titanyum Mavisi renkli özel iki-tonlu deri döşemeyi içeren donanım seviyesi de yer alıyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir