Haziran 30, 2010

Qatar Airways altı yeni varış noktasına sefer başlatıyor

Qatar Airways genişleme programının devam ettiğini ve Ekim 2010 tarihinden itibaren Avrupa ve Asya’da altı yeni rota başlatılması planları ile ilgili çabaların sürdürüldüğünü duyurdu.

Katar’ın başkenti Doha’da yapılan yıllık ticaret konferansında, Qatar Airways CEO’su Akbar Al Baker havayolu şirketinin uzak ve yeni rotalara ulaşarak gelişme hedefleri hakkında bilgi verdi.

Yapılan açıklamaya göre; Doha merkezli havayolu, şirketi dört aylık dönem sonunda Bangkok’un ardından Tayland’daki ikinci rotası olan Phuket’e 11 Ekim’den itibaren günlük uçuşlara başlayacak.  Yeni uçuş Kuala Lumpur üzerinden gerçekleştirilecek. 1 Kasım’dan itibaren Qatar Airways Vietnam’ın başkenti Hanoi’ye de Bangkok üzerinden haftada dört uçuş yapılmaya başlayacak. Yeni rota Vietnam’ın ticari başkentine ve Ho Chi Minh City’nin en büyük şehrine olan mevcut hizmetleri destekleyecek.

Uçuşlar başlangıçta haftada dört kez yapılacak ve sonra her güne çıkartılacak. 24 Kasım 2010'da  Fransa’nın Akdeniz kıyısındaki şehri olan Nice’e de haftada üç kere uçuş başlatılarak Avrupa’daki rotalar genişletilecek. Milan üzerinden gerçekleştirilecek Nice uçuşları Qatar Airways’in daha önce de Paris ile başlatmış olduğu Fransa ağını güçlendirecek.

Yeni yılda 17 Ocak tarihinden itibaren Qatar Airways Romanya’nın başkenti Bükreş’e haftada dört uçuş başlatarak doğu Avrupa’ya giriş yapacak. Bunu Macaristan’ın başkenti Budapeşte’ye yapılan uçuşlar takip edecek.

31 Ocak’tan itibaren Belçika’nın başkenti ve Avrupa Parlamentosu’nun evi olan Brüksel’e de haftada beş uçuş yapılmaya başlanacak. Böylece havayolu şirketinin 13 yıl önce yeni rotalara ulaşma hedeflerine ulaşma yolunda listeye yeni bir varış noktası daha eklenecek.

2013 itibarıyla Qatar Airways 120 uçaklık modern filosu ile dünya genelinde 120 iş ve seyahat noktasına da uçuşlar gerçekleştirmeyi planlıyor. Bugün, havayolu şirketinin filosunda 84 uçak bulunuyor ve bunlar Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Asya Pasifik ve Kuzey Amerika’daki 90 varış noktasına uçuş yapıyor.

Qatar Airways ,24 Haziran 2010'dan itibaren ise Brezilya’daki Sao Paulo ve Arjantin’in başkenti Buenos Aires ile Qatar Airways Havayolu şirketinin rotalarına Güney Amerika’yı da ekledi.

Gerçekleştirdiği açıklamada Qatar Airways’in rotalarının güçlü ve birbirine bağlı olduğunu ifade den Al Baker : “Havayolu şirketi küresel olarak iyi konumlanmış durumda ve geriye bakarak değil ileriyi düşünerek uzun vadeli stratejisine odaklanıyor. Budapeşte, Bükreş, Brüksel, Nice, Hanoi ve Phuket yetersiz hizmet alan piyasalar, bu nedenle buralara girmek bizim için mükemmel bir fırsat. Yeni rota fırsatlarını özenli şekilde analiz etmek için ciddi bir zaman harcıyoruz ve bugün duyurusu yapılan yeni rotaların sadece yeni piyasalar açmakla kalmayıp aynı zamanda Doha merkezimiz üzerinden şebeke stratejimizi güçlendirecek olmasından dolayı çok mutluyuz. Bugünkü rota şebekesi ve filo boyutu bir kaç yıl içinde oldukça artacak. Qatar Airways’de hepimiz müşterilerimize hak ettikleri Beş Yıldızlı hizmeti vermeye devam ederek meydan okuyoruz” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir